fbpx
comarch optima jpk

JPK-VAT w Comarch ERP Optima

W pierwszej połowie 2020 roku szykują się zmiany. Przede wszystkim w zakresie struktury JPK. Oznaczają one, że każdy czynny podatnik będzie wysyłał nową deklaracje.  Zmiany jakie wprowadza ustawodawca to efekt regulacji obrotu wewnatrzwspólnowego. A co za tym idzie ujednolicania VAT w całej Unii Europejskiej. W kontekście tych zmian ważne jest, aby program ERP był na nie gotowy. Dlatego nieustannie pracujemy nad nowymi wersjami programu Comarch ERP Optima, aby program nadążał za zmianami w przepisach.

Nowa struktura JPK ma uprościć sposób rozliczania VAT. Do tej pory przedsiębiorcy mieli cały szereg deklaracji do wysłania. Poczynając od VAT- 7 i VAT- 7K. W świetle nowych, uproszczonych przepisów wystarczy złożyć jeden czyli JPK-VAT. Nowa struktura JPK-VAT będzie składać się dwóch części ewidencyjnej oraz deklaracyjnej.

JPK-VAT już w Comarch ERP Optima

Każdy podatnik będzie musiał w terminie 14 dni skorygować błędy w VAT. Jeśli tego nie zrobi grożą mu sankcje. Kara finansowa to 500 zł za każdą nieprawidłowość. Wcześniej jednak podatnik zostanie wezwany przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego do ich skorygowania. Nowe przepisy ograniczają również wystawianie faktur do paragonów. Tylko jeśli podatnik będzie posiadał numer NIP taka faktura zostanie wystawiona.

Użytkownicy programu Comarch ERP Optima w prosty i wygodny sposób wyślą deklaracje JPK – VAT. Program w wersji 2020.1 jest również dostosowany do nowej struktury JPK.

TESTUJ Comarch ERP OPTIMA !

Zobacz jak prosto wygenerować plik JPK w Comarch ERP Optima 

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.