fbpx

Program Comarch ERP Optima demo

Logo-Comarch-ERP-Optima

Program Comarch ERP Optima w wersji demo posiada praktycznie pełną funkcjonalność standardowego programu. Dzięki temu można ten program dowolnie testować przez 30 dni bez żadnych zobowiązań. W tym czasie możemy sprawdzić możliwości wszystkich dostępnych modułów. 30 dniowy okres testowy mierzony jest rozpiętością dokumentów wystawionych w programie. Jeśli wolisz możesz również bezpłatnie sprawdzić wersję online tego programu również przez 30 dni.

Dostępne do testów są w zasadzie wszystkie moduły programu. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części. Pobierz (download) Comarch Optima demo już teraz!

Comarch ERP Optima w wersji demo

Co można, a czego nie można testować w demo Comarch Optima?

Wyjątkiem jest kilka funkcjonalności, które wymagają współpracy z zewnętrznymi usługami lub urządzeniami. W demo programu Comarch ERP Optima nie zadziała np. współpraca z kasami fiskalnymi, zaciąganie danych z GUS, wysyłanie pliku JPK czy automatyczne importowanie kursów walut.

Poza tym program Optima demo umożliwia bezpłatne testowanie wszystkich modułów przez 30 dni za darmo. 30 dni mierzone jest rozpiętością dokumentów. Zatem jeśli nie będziecie pracowali na programie wówczas ten czas nie będzie upływał.  

Dostępnymi do testowania modułami są między innymi Kasa/Bank, Faktury, Księga Podatkowa, Handel, Płace i Kadry, Księga Handlowa, Serwis, CRM, Business Intelligence, Środki Trwałe, Obieg Dokumentów, Detal oraz biuro rachunkowe. Bez problemu możesz również testować wersje demo innych aplikacji współpracujących z programem Optima np. Comarch Mobile Sprzedaż lub Comarch e-Sprawozdania.

Badanie satysfakcji z programu Comarch Optima

Jak działa program Comarch ERP Optima?

Program Comarch ERP Optima posiada bardzo szeroką funkcjonalność. Wiele z wymienionych wcześniej modułów znajduje się również w wersji PLUS. To oznacza, że posiadają one bogatsze możliwości niż standardowy moduł. Różnice cenowe możesz zobaczyć w oficjalnym cenniku Comarch Optima.

Od niedawna program Optima współpracuje również z modułem DMS umożliwiającym zarządzanie obiegiem dokumentów w firmie, a także e-sklepem B2B. Dodatkowo klienci od niedawna mogą również korzystać z opisu analitycznego oraz e-Sprawozdań finansowych.

Comarch-ERP-Optima

Co jeszcze warto wiedzieć o Comarch Optima i wersji demo?

To obecnie najbardziej popularny (na rynku polskim) program dla firm i biur rachunkowych. Wedle danych dostarczanych przez krakowskiego producenta – firmę Comarch S.A. – korzysta z niego obecnie już ponad 70 000 polskich przedsiębiorstw. 

Badania satysfakcji klientów Comarch Optima wskazują, że 90% z nich jest zadowolonych z programu i chętnie poleca go innym. Większość klientów i użytkowników dostrzega wymierne korzyści z wprowadzenia tego oprogramowania w swojej firmie. Poznaj opinie o Comarch Optima. Bez względu na to w jakiej branży działasz i jakie procesy chcesz obsłużyć warto sprawdzić możliwości tego systemu i przekonać się czy będzie on Tobie pasował. Zatem już dziś pobierz i testuj program Optima demo!

Zmiany-Prawne

Moduły programu Comarch ERP Optima

To nie wszystko! Ten system posiada wiele więcej możliwości i modułów. Należą do nich chociażby rozwiązania sztucznej inteligencji AI, moduł Detal, obieg dokumentów oraz biuro rachunkowe czy serwis i CRM. Z programem tym współpracuje także wiele innych ciekawych aplikacji takich jak:

 • Comarch OCR i DMS – do skanowania i elektronicznego obiegu wszystkich dokumentów;
 • Comarch E-sklep, E-sale i wszystko.pl – służące do prowadzenia efektywnej sprzedaży online;
 • Mobile Sprzedaż i Monitorowanie – wspierajace pracy przedstawicieli handlowych;
 • Comarch PPK, HRM i TNA usprawniające pracy działów kadr i płac;
 • E-sprawozdania i opis analityczny wspierające pracę księgowości;
 • Business Intelligence i Comarch BI Point – służące do lepszej analizy danych przedsiębiorstwa.

Poznaj moduły programu Comarch Optima w demo

Moduł Kasa/Bank

Chcesz aby Twoje finanse były zawsze przejrzyste i prawidłowo zarządzane? Moduł Kasa/Bank pozwala na łatwy i szybki wgląd w stan firmowych rachunków Twojego przedsiębiorstwa. Moduł Kasa/Bank Comarch ERP Optima jest podstawowym elementem tego programu. Dzięki rozwiązaniom funkcjonalnym możesz łatwo śledzić rozliczenia dokumentów i płatności. 

Kasa/Bank pozwala na łatwą kontrolę wszystkich przepływów finansowych, prowadzenie wielu rachunków i kas w różnych walutach, pobieranie kursów walutowych NBP. Ważną możliwością jest rozliczanie dokumentów oraz windykacja należności.

kasa-bank

Moduł Faktury Comarch Optima

Moduł Faktury działa w pełnej integracji z modułem Kasa/Bank (moduł ten jest wymagany do działania innych). W łatwy i szybki sposób pozwala na wystawianie faktur sprzedaż, proforma oraz faktur zakupu. Daje możliwość wygodnego wystawiania dokumentów korygujących oraz generowania plików JPK.

W Comarch Optima można wystawiać faktury w dowolnych walutach oraz definiować wszystkie formy płatności. Dodatkowo umożliwia także automatyczne:

 • tworzenie karty kontrahenta za pomocą numeru NIP;
 • sprawdzanie podczas transakcji czy kontrahent jest czynnym podatnikiem oraz pobieranie o rachunkach bankowych

Pozwala także na wiele więcej. Przekonaj się testując demo już dziś!

faktury-comarch-erp-optima

Handel i magazyn

Oprócz możliwości wystawiania praktycznie każdego rodzaju faktur moduł Handel Comarch ERP Optima to wyśmienity program magazynowy, który posiada znacznie większe możliwości. Pozwala na wystawianie wszystkich dokumentów magazynowych, pełnej kontroli stanów magazynowych i rozliczanie magazynu. Dodatkowo posiada także funkcjonalność:

 1. Tworzenia receptur i nadawanie atrybutów produktów;
 2. Wydawanie towaru na podstawie konkretnej partii dostaw lub cechy (w wersji PLUS);
 3. Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi oraz kurierami i z wieloma aplikacjami zewnętrznymi producenta.
magazyn-handel

Moduł Księga Podatkowa Comarch ERP Optima

Moduł Księga Podatkowa umożliwia sprawne i efektywne prowadzenie księgowości uproszczonej firm czyli:

 • Ewidencję ryczałtową oraz zapisy do KPiR i rejestrów VAT;
 • obliczanie podatków dochodowych oraz ewidencję wynagrodzeń
 • rozliczenia Split Payment i wysyłkę JPK;

Podobnie jak i wszystkie inne moduły tego oprogramowanie Księga Podatkowa jest zawsze na bieżąco dostosowywana do przepisów prawa. Przetestuj pełną funkcjonalność bezpłatnie:

księgowość-online

Księga Handlowa

Moduł Księga Handlowa programu Comarch ERP Optima daje pełną możliwość na obsługę pełnej księgowości w firmach i jednostkach prawnych jak chociażby NGO. Posiada między innymi na stępującą funkcjonalność:

 • wykonywanie operacji księgowych w zakresie jednego lub kilku dzienników;
 • tworzenie sald oaz obrotów za wybrane okresy oraz wielopoziomowych planów kont;
 • automatyzacja księgowania deklaracji i dokumentów dzieki schematom księgowych;
 • pełna ewidencja VAT i wysyłka e-Deklaracji

To tylko przykładowe z wielu możliwości funkcjonalnych tego modułu. Więcej można sprawdzić testując wersję demo.

ksiegowość optima

Płace i kadry Comarch ERP Optima

Moduł Płace i Kadry programu Comarch ERP Optima to jeden z najbardziej znanych oraz cenionych za swoją funkcjonalność. Jak wszystkie inne moduły jest on na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów prawa. W tym przypadku ma to niebagatelne znaczenie ponieważ prawo pracy wymaga bardzo dobrej znajomości. Moduł Płace i Kadry umożliwia między innymi:

 • naliczanie wypłat z uwzględnieniem wypłat i dodatków;
 • prowadzenie akt pracownika w formie elektronicznej teczki;
 • weryfikacja i kontrola limitów urlopów, nieobecności i zwolnień;
 • importowanie danych z arkusza kalkulacyjnego;
 • automatyzacja w zakresie obliczania składek rentowych i emerytalnych;
 • wprowadzanie nietypowych składników wypłat
 • rozliczanie umów cywilnoprawnych;
 • wydruki i wysyłanie do systemu e-Deklaracje wszystkich deklaracji podatkowych.
Comarch-HRM-online

Program Comarch Optima demo - poznaj jego możliwości
podczas 30 dniowych testów!

Przykładowe widoki z programu Comarch Optima

FAQ

 • Jak zainstalować Comarch ERP Optima?

  Instalacja programu jest całkiem prosta i intuicyjna. Szczegółowe instrukcje znajdziecie w naszym filmiku tutaj. Jeśli mielibyście jakiekolwiek problemy z procesem instalacji programu koniecznie skontaktujcie się z nami!

 • Jakie wymagania sprzętowe ma program Comarch ERP Optima?

  • 2 GB pamięci RAM
  • 4 GB pamięci RAM jeśli chcemy korzystać z modułu Business Intelligence
  • 5 GB wolnej przestrzeni na twardym dysku komputera lub laptopa
  • Procesor 2GHz firm AMD lub Intel
  • System operacyjny Windows 8.1 lub wyższy i Windows Serwer 2012 lub nowszy;
  • Program jest aplikacją 32-bitową i pracuje w oparciu o bazę danych Microsoft SQL 2012 lub nowsze;
  • Minimalna rekomendowana rozdzielczość ekranu to 1024x768.

O co jeszcze pytają użytkownicy Comarch ERP Optima?

Inne często zadawane pytania przez wielu klientów i użytkowników to np.

 • gdzie można zmienić okres obrachunkowy?
 • jak otworzyć nowy rok?
 • jak dodać nowego użytkownika?

Będziemy stopniowo starali się rozszerzać ten dział FAQ bo wiemy jak bardzo pomocny może być dla wszystkich klientów. Pośród innych pytań pojawia się kwestia jak zrobić wezwanie do zapłaty, wystawić faktury korygujące, proforma, jak zrobić bilans otwarcia, spis z natury oraz jak działa współpraca z kolektorem danych. Do innych często poruszanych kwestii należą jak korzystać z generatora raportów genrap, jak wykonać inwentaryzację lub import towarów oraz listy płac lub ich korektę. Dodatkowo wiele osób interesuje migrator do tego programu ponieważ potrzebują przenosić dane. Pytają także o różnice kursowe, rabaty. Istotną kwestią jest także praca rozproszona na programie gdy korzystamy z niego na wielu stanowiskach.

Częste błędy jakie pojawiają się naszym klientom to np.

 1. Błąd połączenia lub dostępu do serwera;
 2. Nie udało się pobrać informacji o dostępnych modułach;

Co jeszcze warto wiedzieć o programie?

Oprogramowanie dla firm i biur rachunkowych Comarch ERP Optima posiada bardzo rozbudowane możliwości. Dlatego użytkownikowi często przydaje się kompleksowa instrukcja, a dla wdrożeniowców bardziej merytoryczne będą biuletyny techniczne. Warto korzystać z dostępnej bazy wiedzy na stronach walidowanych klienta oraz na stronach internetowych producenta.

1. Jest stale rozwijany przez producenta;

2. Na bieżąco dostosowany jest do przepisów prawa;

3. Korzysta z niego ponad 70 000 polskich firm;

4. Producentem jest w pełni polska firma - Comarch S.A.

5. Ma bardzo dobre instrukcje i pomoc techniczną;

6. Posiada wersję SAAS czyli w chmurze;

7. Współpracuje z co najmniej kilkunastoma różnymi aplikacjami

Inne istotne informacje o Comarch Optima

Wielu początkujących użytkowników szuka informacji w instrukcjach lub w mediach społecznościowych. Producent i sieć partnerów prowadzi wiele różnych szkoleń z zakresu poszczególnych modułów. Na początku nie każdy także wie, że ten program ma wersję SAAS w chmurze czyli w tzw. modelu usługowym i abonamentowym. Wszystkie najnowsze wersje oraz aktualizacje są dostępne dla klientów, którzy mają tzw. upgrade.

Jeśli szukacie informacji na temat tego jakie wady ma Comarch ERP Optima to szczerze powiedziawszy niewiele przychodzi nam do głowy. Zdarza się, że klienci mówią iż wadą tego programu jest zbyt duża ilość funkcji, w których łatwo się zgubić. Inne wady jakie wymieniają klienci to wygląd panelu i okna. Ten akurat element można dowolnie zmienić i modyfikować pod kątem skórek i ich koloru. Jedną z wad jest również trudność w użytkowaniu tego programu na urządzeniach MAC. Wymieniając słabe strony i wady programu Comarch Optima kiedyś można było narzekać na fakt braku responsywnego panelu webowego oraz wersji angielskiej (English). Wersja angielska powstała już jakiś czas temu więc ten argument stracił na znaczeniu.

Dodatkowe informacje

Program Optima w wersji demo to najlepszy sposób aby wypróbować ten niezwykle nowoczesny i innowacyjny system do zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki temu sprawdzicie czy odpowiada wam ergonomia tego systemu oraz w jaki sposób się po nim poruszać. Często podczas testów demo Comarch Optima pojawiają się kolejne pytania, na które możemy odpowiedzieć podczas spotkania, rozmowy telefonicznej lub prezentacji. Weź telefon i zadzwoń już teraz lub napisz – Comarch Optima kontakt.

Nie ma większego znaczenia miasto, w którym mieszkasz ponieważ zarówno sam program jak i nasza firma działa bez żadnych ograniczeń na terenie całego kraju. Nasi klienci mają swoje siedziby w miastach takich jak Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Szczecin oraz Lublin, Zielona Góra, Częstochowa, Radom i Sosnowiec, Toruń, Kielce, a także Rzeszów, Olsztyn, Zabrze, Gliwice. Oczywiście w mniejszych miastach także posiadamy klientów i często w firmach wykorzystywany jest program Comarch Optima. Wśród nich można wymienić np.  Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy oraz Opole, a także Gorzów Wielkopolski, Leszno, Bełchatów, Płock i Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Koszalin i Kalisz.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Wejdź na stronę spolecznosc.comarch.pl i znajdź odpowiedzi na pytania oraz zgłoś swoje. Zgłaszaj pomysły na dodatkowe funkcjonalności. Społeczność to niejako giełda pomysłów oraz kontaktów wśród partnerów i klientów.

W ten sposób uzyskasz 100% pewność czy wydane pieniądze na zakup i wdrożenie Comarch ERP Optima okażą się dobrze spożytkowanymi środkami. W większości przypadków tak się dzieje, a przedsiębiorcy znacząco przyśpieszają i usprawniają swoje procesy biznesowe. Dołącz do nich i przekonaj się już dziś o zaletach programu Optima. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszej firmy czyli Partnera Comarch Uniwers.com znajdziecie je na naszej stronie.

Zachęcamy do pobierania i bezpłatnego testowania Comarch Optima klikając w poniższy przycisk.

Powiązane i przydatne artykuły o Comarch Optima