fbpx

Przenieś swój system do Comarch i zyskaj 30% rabatu

Przenieś swój system do Comarch i zyskaj 30% rabatu Planujesz aktualizację swojego obecnego systemu? Jeśli tak, mamy dla Ciebie świetne wieści! Skorzystaj z wyjątkowej oferty – 30% rabatu na zakup systemu Comarch ERP Optima. Jeśli wybierzesz wersję abonamentową, rabat ten będzie obowiązywał przez pierwsze 12 miesięcy od złożenia zamówienia.   Comarch ERP Optima Sklep Ta…
Dowiedz się więcej

Nowości w Comarch ERP Optima 2024.0.1

Mamy przyjemność poinformować, że już są dostępne nowe wersje Comarch ERP Optima 2024.0.1 oraz Comarch HRM 2024.0.1.

integracja-ksef-krajowy-system-e-faktur

Integracja z KSeF

Zgodnie z przepisami ustawy o VAT obowiązującej od stycznia 2022 przedsiębiorcy mogą rejestrować transakcje za pomocą Krajowego Systemu e-faktur (KSeF). Korzystanie z KSeF jest na ten moment dobrowolne i wymaga uzgodnienia z kontrahentem. Jeśli nie posiadamy takiej zgodny wówczas faktura musi być dostarczona tradycyjnie lub elektronicznie.

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.6.1

Dla użytkowników korzystających z Comarch ERP Optima jest już dostępna najnowsza wersja 2023.6.1. W najnowszej wersji znalazły się przede wszystkim funkcjonalności dotyczące delegowania kierowców w transporcie drogowym. Pojawiła się także możliwość czatu z klientem bezpośrednio z programu bez potrzeby wchodzenia do portalu iKsięgowość24.pl.

Pakiet SLIM VAT 3 w praktyce

Nowe przepisy w zakresie Slim VAT obowiązują już od początku lipca 2023. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jakie niosą ze sobą konsekwencje dla przedsiębiorców oraz w jakich obszarach mają zastosowanie.

Comarch-ERP-Optima-KSeF

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.5.1

W najnowszej wersji programu Comarch ERP Optima 2023.5.1 jest już możliwość importu dokumentów z KSef czyli Krajowego systemu e-faktur. Dodatkowo pojawiła się również funkcjonalność wysyłania przesyłek największych firm kurierskich takich jak DPD czy DHL.

Modele współpracy z biurem rachunkowym

W dobie digitalizacji duże znaczenie dla przedsiębiorców ma wymiana dokumentów między firmą a biurem rachunkowym. Dla firm to gwarancja oszczędności czasu związana z przekazywaniem dokumentów. Z kolei dla biur rachunkowych szansa na pozyskanie nowego klienta i podtrzymanie współpracy z obecnym. Program Comarch ERP Optima stwarza nowe możliwości wymiany dokumentów przenosząc je na wyższy poziom świadczonych usług.

podatki 2023

PIT, VAT oraz CIT w 2023 – zmiany w przepisach

Rok 2023 to spore zmiany w przepisach podatkowych. Głównie za sprawą nowelizacji ustawy o CIT oraz PIT, które są elementem funkcjonującego Polskiego Ładu 3.0. Przedsiębiorcy powinni przygotować się również na zmiany w zakresie podatku VAT, które wynikają z przepisów w ramach pakietu Slim VAT 3.

Comarch HRM i moduł kadry płace

Nowelizacje Kodeksu Pracy zmusiły wiele przedsiębiorstw do zmiany dotychczas używanych programów w działach kadr i płac. Konieczność dostosowania programu do obowiązujących przepisów prawa to również wyzwanie dla wielu producentów.

Działy HR stawiają na Comarch ERP Optima

W świetle zmieniających się przepisów prawa dla wielu klientów ogromne znaczenie ma zgodność programu z bieżącymi zmianami. Firma z branży HR ASTRA GRUPPE która zdecydowała się na programu Comarch ERP Optima podkreśla, że jest to nie tylko nowoczesny program. Ale przede wszystkim taki, który pozwala na prowadzenie firmy w oparciu o najnowsze trendy zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.