fbpx

Comarch e-sklep

Czas pandemii oraz związany z tym lockdown wymusił na wielu branżach zmianę sposobów sprzedaży i pozyskiwania klientów. Firmy, które opierały swój biznes na metodach tradycyjnych przedefiniowały sprzedaż na e-commerce. Nie da się również nie zauważyć, że dla wielu z nich był to prawdziwy starzał w dziesiątkę. Podczas, gdy wiele branż ledwo wiązało koniec z końcem sprzedaż w internecie szybowała w górę. Firmy, które wdrożyły narzędzia do e-commerce z pewnością zyskały i podwoiły zyski. Zobacz jak dzięki Comarch e-sklep możesz sprzedawać swoje produkty w sieci.

comarch-e-sklep

Nie ma wątpliwości, że użytkownicy otrzymują cały pakiet wartości dodanych. W postaci takich korzyści jak błyskawiczna informacja o zamówieniu czy automatyczne rozliczanie płatności w programie Comarch ERP Optima. Warto podkreślić, że zarządzać sklepem możemy z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu. Do obsługi sklepu mamy intuicyjny i łatwy w obsłudze tak zwany panel administracyjny. To właśnie dzięki niemu możemy z dowolnego miejsca zarządzać narzędziem Comarch e-sklep. Na uwagę zasługuje również kwestia bezpieczeństwa. Comarch e-sklep jest rozwiązaniem chmurowym umiejscowionym w Comarch Data Center.

e-commerce

Integracja Comarch e-sklep z Comarch ERP Optima

Tak naprawdę wejście do świata sprzedaży w internecie nie jest  ani trudne ani skomplikowane. Jako jedyny producent Comarch oferuje rozwiązania do e-commerce w pełni zintegrowane z ERP jak na przykład programem Comarch ERP Optima. W ten sposób można zarówno zarządzać firmą jak i prowadzić sprzedaż w internecie. Bowiem wszystko tak naprawdę odbywa się z jednego miejsca czyli programu Comarch ERP Optima. To użytkownik decyduje o dostępności produktu w sieci. W programie można dodawać opisy i zdjęcia, które następnie będą widoczne w e-sklepie. Warto również tak pogrupować towary, aby później odzwierciedlić to w Comarch e-sklep.

Wersje Comarch e-sklep

Rozwiązanie Comarch e-sklep posiada aż cztery różne wersje Light, Standard Enterprise oraz model B2B. Wersje te różnią się od siebie funkcjonalnością. Podstawową wersją e-sklepu jest wersja Light. Jet to wersja dedykowana dla firm, które dopiero rozpoczynają sprzedaż w internecie. Dodatkowo nie posiadają zbyt dużego asortymentu. Sprzedaż jest ograniczona do 50 towarów. 

logo comarch e-sklep

Kolejna wersja to Comarch e-Sklep wersji Standard. W tej wersji jest możliwość edycji aż w czterech językach polskim, niemieckim, angielskim i francuskim. Program Comarch e-sklep obsługuje jedno konto bankowe, jedną walutę systemową ale jest możliwość obsługi aż trzech kont administracyjnych. Wersja przewiduje konto dla administratora, webmastera oraz sprzedawcy. Macie pełną dowolność czego będzie dotyczył wasz sklep.

comarch-erp-e-sklep

Więcej informacji o poszczególnych wersjach

W wersji Standard Comarch e-sklep nie ma ograniczeń co do ilości sprzedawanych towarów. Wersja sklepu Light oraz standard to klasyczny model sprzedaży B2C. Czyli dla klientów detalicznych. Kolejna wersja sklepu jest związana z modelem B2B. I jest dedykowanym rozwiązaniem do prowadzenia sprzedaży między firmami. Comarch e-sklep Enterprise, bo o nim mowa,  posiada szereg funkcjonalności właściwych sprzedaży w modelu B2B.  Takich jak dedykowane konto klienta z indywidualnym cennikiem oraz możliwością śledzenia etapu zamówienia. Co więcej w wersji Enterprise możemy obsługiwać wiele walut jak i stosować wiele wersji językowych. Klienci sklepu mają też możliwość wyświetlenia produktów w cenach netto. Wersja ta umożliwia też obsługę zamówień wewnątrzwspólnotowych jak i spoza Unii. Do dyspozycji mamy też możliwość utworzenia wielu kont dla swoich pracowników. Tak naprawdę model e-sklepu powinien odpowiadać charakterystyce naszego biznesu. Szeroki wybór wersji e-sklepu  daje szanse zarówno małym firmom – wersja Light jak i tym, które mają wysokie wymagania – wersja Enterprise/ B2B.

Dodatkowe zalety i możliwości Comarch e-sklep

Poza funkcjonalnością kluczowy jest wygląd. Grafika oraz intuicyjny interfejs powinny przyciągać uwagę użytkownika. Dla użytkowników, którzy nie mogą samodzielnie przygotować grafiki pod e-sklep przygotowaliśmy darmowe szablony do pobrania. Grafikę e-sklepu można również dowolnie modyfikować w edytorze CSS.

Darmowe szablony

Oprócz tego Comarch e-sklep został wyposażony w szereg funkcjonalności umożliwiających pozycjonowanie. Takich jak przyjazne linki czy definiowanie tytułów podstron. Aby ułatwić szyki start w samodzielnym wdrożeniu Comarch e-sklep przygotowaliśmy filmy instruktażowe i samouczki.

Darek zdjęcie
Prezes Zarządu at Uniwers.com

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.