fbpx

Comarch e-sklep

Czas pandemii oraz związany z tym lockdown wymusił na wielu branżach zmianę sposobów sprzedaży i pozyskiwania klientów. Firmy, które opierały swój biznes na metodach tradycyjnych przedefiniowały sprzedaż na e-commerce. Nie da się również nie zauważyć, że dla wielu z nich był to prawdziwy starzał w dziesiątkę. Podczas, gdy wiele branż ledwo wiązało koniec z końcem sprzedaż w internecie szybowała w górę. Firmy, które wdrożyły narzędzia do e-commerce z pewnością zyskały i podwoiły zyski. Zobacz jak dzięki Comarch e-sklep możesz sprzedawać swoje produkty w sieci.

Tak naprawdę wejście do świata sprzedaży w internecie nie jest  ani trudne ani skomplikowane. Jako jedyny producent Comarch oferuje rozwiązania do e-commerce w pełni zintegrowane z ERP jak na przykład programem Comarch ERP Optima. W ten sposób można zarówno zarządzać firmą jak i prowadzić sprzedaż w internecie. Bowiem wszystko tak naprawdę odbywa się z jednego miejsca czyli programu Comarch ERP Optima. To użytkownik decyduje o dostępności produktu w sieci. W programie można dodawać opisy i zdjęcia, które następnie będą widoczne w e-sklepie. Warto również tak pogrupować towary, aby później odzwierciedlić to w Comarch e-sklep.

 

Nie ma wątpliwości, że użytkownicy otrzymują cały pakiet wartości dodanych. W postaci takich korzyści jak błyskawiczna informacja o zamówieniu czy automatyczne rozliczanie płatności w programie Comarch ERP Optima.
Warto podkreślić, że zarządzać sklepem możemy z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu. Do obsługi sklepu mamy intuicyjny i łatwy w obsłudze tak zwany panel administracyjny. To właśnie dzięki niemu możemy z dowolnego miejsca zarządzać narzędziem Comarch e-sklep. Na uwagę zasługuje również kwestia bezpieczeństwa. Comarch e-sklep jest rozwiązaniem chmurowym umiejscowionym w Comarch Data Center.

Wersje Comarch e-sklep

Rozwiązanie Comarch e-sklep posiada aż cztery różne wersje Light, Standard Enterprise oraz model B2B. Wersje te różnią się od siebie funkcjonalnością. Podstawową wersją e-sklepu jest wersja Light. Jet to wersja dedykowana dla firm, które dopiero rozpoczynają sprzedaż w internecie. Dodatkowo nie posiadają zbyt dużego asortymentu. Sprzedaż jest ograniczona do 50 towarów. Kolejna wersja to Comarch e-Sklep wersji Standard. W tej wersji jest możliwość edycji aż w czterech językach polskim, niemieckim, angielskim i francuskim. Program Comarch e-sklep obsługuje jedno konto bankowe, jedną walutę systemową ale jest możliwość obsługi aż trzech kont administracyjnych. Wersja przewiduje konto dla administratora, webmastera oraz sprzedawcy.

W wersji Standard Comarch e-sklep nie ma ograniczeń co do ilości sprzedawanych towarów. Wersja sklepu Light oraz standard to klasyczny model sprzedaży B2C. Czyli dla klientów detalicznych. Kolejna wersja sklepu jest związana z modelem B2B. I jest dedykowanym rozwiązaniem do prowadzenia sprzedaży między firmami. Comarch e-sklep Enterprise, bo o nim mowa,  posiada szereg funkcjonalności właściwych sprzedaży w modelu B2B. 

Takich jak dedykowane konto klienta z indywidualnym cennikiem oraz możliwością śledzenia etapu zamówienia. Co więcej w wersji Enterprise możemy obsługiwać wiele walut jak i stosować wiele wersji językowych. Klienci sklepu mają też możliwość wyświetlenia produktów w cenach netto. Wersja ta umożliwia też obsługę zamówień wewnątrzwspólnotowych jak i spoza Unii.  

Do dyspozycji mamy też możliwość utworzenia wielu kont dla swoich pracowników. Tak naprawdę model e-sklepu powinien odpowiadać charakterystyce naszego biznesu. Szeroki wybór wersji e-sklepu  daje szanse zarówno małym firmom – wersja Light jak i tym, które mają wysokie wymagania – wersja Enterprise/ B2B.

Zobacz film z serii Skuteczny e-commerce