fbpx
Program Comarch Optima demo

Demo Comarch ERP Optima w trzech krokach

Z myślą o Klientach, którzy stoją przed wyzwaniem testowania wersji demo Comarch Optima przygotowaliśmy skuteczny poradnik, który powinien pomóc przetestować program. Na końcu podjąć decyzje o wyborze naszego rozwiązania. Poradnik pokazuje jak w trzech prostych krokach testować demo Comarch Optima. Testowanie nie musi być wcale trudne i przy dostępie do właściwych materiałów może się  okazać bardzo wciągającym zajęciem.

Comarch ERP Optima instalacja

Krok pierwszy – instalacja Comarch ERP Optima

Program Comarch Optima został zaprojektowany tak, aby każdy użytkownik mógł szybko i samodzielnie rozpocząć na nim pracę. Nie ominiemy jednak procesu instalacji. Nie wymaga on jednak wiedzy informatycznej. Tak naprawdę każdy użytkownik peceta jest w stanie samodzielnie przejść proces instalacji. Przez cały proces instalacji prowadzi nas prosty
i intuicyjny kreator. Jeśli tylko wykonujemy polecenia i stosujemy się do instrukcji kreatora cały proces nie zajmie więcej niż 15 do 20 minut. Istotne jest jednak, aby komputer na którym instalujemy program spełniał podstawowe wymagania sprzętowe i programowe COMARCH ERP OPTIMA. Gdyby pojawiły się wam jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące Comarch ERP Optima – tu znajdziecie do nas KONTAKT.

Zaczynamy od pamięci. Zgodnie z zaleceniem producenta musi to być minimum 2 GB pamięci RAM. Z kolei na dysku powinniśmy mieć co najmniej 5GB wolnej pamięci. Trzeba również pamiętać o systemie operacyjnym. Zalecany system operacyjny to Windows 10; Windows 8.1; Windows 8; Windows 7 Service Pack 1; Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2; Windows Server 2016; Windows Server 2019. Ważny jest również procesor wymagany to procesor firmy Intel lub AMD min. 2 GHz. Istotna jest również rozdzielczość ekranu. Minimalna rozdzielczość to 1024×768. Jeśli podczas testowania wersji demo Comarch Optima (więcej informacji znajdziecie na podstronie optima-demo.com.pl/program-optima-demo) planujemy drukować dokumenty to należy pamiętać, że drukarka również musi pracować w systemie Microsoft Windows. Po spełnieniu tych podstawowych kryteriów można instalować program. Na programie w wersji demo można pracować 60 dni. Demo Comarch Optima. Po wprowadzeniu pieczątki firmy można korzystać z wszystkich funkcjonalności programu .

Dla ułatwienia przygotowaliśmy szkolenie multimedialne – Jak zainstalować program Comarch Optima.

Krok drugi – wybór modułów Comarch Optima

Program Comarch  ERP Optima w łatwy sposób można dostosować pod preferencje danego użytkownika. A co za tym idzie pod konkretną branżę i potrzeby firmy. W trakcie procesu instalacji wybieramy moduły, które chcemy przetestować. Centralnym miejscem programu jest moduł Kasa/bank. W tym module łatwo rozliczymy płatności a także ustawimy parametry pod danego użytkownika programu. Przed rozpoczęciem testowania wersji demo Comarch Optima warto zastanowić się jakie moduły chcemy przetestować. Czyli w jakich obszarach program ma wspomóc naszą firmę. Nie zalecamy testowania wszystkich modułów na raz. Jeśli nie jesteśmy specjalistą od księgowości, kadr i płac i środków trwałych skupmy się na obszarach, które są nam znane. Tylko wówczas testowanie programu przyniesie spodziewany efekt. Oczywiście takie moduły jak Księga handlowa, Książka przychodów i rozchodów czy wspomniane kadry i płace Comarch ERP Optima można zainstalować. Skupiamy się jednak na testowaniu obszarów, które są bliskie wykonywanej przez nas pracy.

 

 

Comarch Optima

Krok trzeci – pierwsze kroki z programem Comarch ERP Optima

Dzisiaj nikt tak naprawdę nie ma czasu czytać wielostronicowych instrukcji. Napisanych dodatkowo językiem przeznaczonym tylko dla informatyków. Właśnie z myślą o szybkim i efektywnym przetestowaniu wersji demo Comarch Optima przygotowaliśmy szereg filmów instruktażowych oraz 10 -stronicowych poradników. Tak zwane “Pierwsze kroki z programem” są to krótkie biuletyny, które pomagają szybko opanować podstawowe funkcjonalności programu. Takie szybkie instrukcje zostały przygotowane niemal do wszystkich modułów programu Comarch ERP Optima takich jak: kasa/bank, książka podatkowa, handlowa, moduły CRM czy kadry i płace. Jeśli kogoś nie przekonuje papierowa wersja instrukcji proponujemy filmy instruktażowe. Do każdego z modułów przygotowaliśmy filmy, gdzie krok po kroku omawiamy funkcje programu. Filmy z lektorem to dla wielu nowych użytkowników testujących Demo Comarch Optima prawdziwe ułatwienie i autentyczna pomoc, aby szybko rozpocząć pracę. Jeśli na jakimkolwiek etapie będziecie mieli problemy i będzie wam potrzebna pomoc z Comarch Optima i jej instalacją skontaktujcie się z nami. Chętnie wam pomożemy!

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.