fbpx

Nowoczesne Biuro Rachunkowe z Comarch ERP Optima

Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro rachunkowe. I dlaczego jedno biuro ma przewagę konkurencyjną nad drugim. Czy jest to kwestia obsługi klienta czy raczej korzystania z nowoczesnych narzędzi informatycznych. Na przykładzie programu Comarch ERP Optima postaramy się pokazać, jak wzmocnić przewagę konkurencyjną.  I w jaki sposób stać się nowoczesnym biurem rachunkowym.

Siła internetu może i banalnie brzmi, ale niestety w dalszym ciągu wiele biur i kancelarii księgowych w pełni nie wykorzystuje tego potencjału. Proste hasło daj się znaleźć w sieci powinno stać się mottem przewodnim dla większości z nich. Warto w tym miejscu przyjrzeć się portalowi iKsięgowość24, gdzie znajduje się lista biur rachunkowych. Są to biura rachunkowe, które pracują na programie Comarch ERP Optima. Portal to nic innego, jak pozyskanie klienta z polecenia. Klient pracujący na programie Comarch ERP Optima ma możliwość wyszukania na stronie portalu biura rachunkowego, z którym chciałby współpracować. Co więcej biuro rachunkowe w zależności od pakietu może oferować klientowi szereg usług dodatkowych. Wartością dodaną zarówno dla biura jak i klienta jest przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa danych. Dzięki usłudze internetowej wymiany danych klient ma możliwość bezpiecznego wysyłania dokumentów bezpośrednio do biura czy kancelarii.

Nowoczesne Biuro Rachunkowe z Comarch ERP Optima

Automatyzacja pracy i komunikacja z klientem

Wszystko tak naprawdę zaczyna się od programu, na którym pracuje biuro rachunkowe. Biura rachunkowe, które wybierają program Comarch ERP Opima mają już na samym początku przewagę nad konkurencją. Producent Comarch od ponad 25 lat dostarcza rozwiązania dedykowane dla tej branży. Comarch ERP Optima dla Biur Rachunkowych jest zgodny z aktualnymi przepisami prawa. Ponadto ma szereg rozwiązań upraszczających codzienną pracę biura. Jak na przykład operacje seryjne. Program nie wymaga również nakładów w infrastrukturę informatyczną. Wybierając rozwiązanie w chmurze opiekę nad sprawnym działaniem programu przejmuje producent. W ten sposób można pracować na programie Comarch ERP Optima z dowolnego miejsca z dostępem do interentu.

 

Modele pracy z klientem dzięki Comarch ERP Optima

Wspomniana wcześniej  komunikacja z klientem to także przewaga biura rachunkowego nad konkurencją. W tradycyjnym modelu to klient dostarcza dokumenty do biura. Pracując na programie Comarch ERP Optima klient nie musi bezpośrednio dostarczać dokumentów do biura. Można zastosować kilka modeli współpracy. Biuro rachunkowe pracuje na licencji klienta w modelu usługowym. Inną formą może być korzystanie z wspomnianej Internetowej Wymiany Dokumentów, czyli wysyłka bezpośrednio z programu dokumentów do kancelarii czy biura. Wreszcie model pełnej współpracy czyli klient wystawia dokumenty w programie Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XT a biuro rachunkowe pobiera je w wersji elektronicznej. Tak naprawdę zdobycie przewagi konkurencyjnej wcale nie musi być ani czasochłonne ani strasznie drogie. Istotne jest natomiast znalezienie odpowiednich narzędzi, które pomogą w realizacji tego celu.

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.