fbpx

Comarch PPK współpraca z AXA i UNIQA

Aplikacja Comarch PPK ma nowe funkcje. W związku z połączeniem AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Przede wszystkim chodzi o ułatwienie korzystania z aplikacji i bezplikową wymianę danych.

Comarch PPK to aplikacja wspomagająca obsługę Pracowniczych Planów kapitałowych w firmie. Aplikacja może współpracować z programem Comarch ERP Optima moduł kadry i płace. Dane pracowników  użytkownik pobiera automatycznie.  Następnie  wyświetla je  jedynie do odczytu. Co ważne są zawsze aktualne na dzień bieżący. Jeśli w danych pracownika pojawi się zmiana to jest ona również widoczna w aplikacji Comarch PPK. Dzięki wersji standalone współpracuje również  programami kadrowymi innych producentów. Z uwagi na ścisłą współpracę z takimi towarzystwami jak Aviva,  UNIQA, Allianz oraz Millennium jest możliwość bezplikowej wymiany danych.

Comarch PPK współpraca z AXA i UNIQA

Na rozwiązaniu Comarch PPK mogą pracować zarówno firmy jak i biura rachunkowe, a także jednostki publiczne. Użytkownik, który pracuje na rozwiązaniu Comarch PPK może prowadzić ewidencje pracowników, a dodatkowo w łatwy sposób naliczać miesięczne składki na PPK. 

Ważną funkcją jest także rejestracja przystąpień i wystąpień danego pracownika z PPK. Zaletą rozwiązania jest także czytelna informacja o wysokości przelanych składek oraz powiadomienia o mijających terminach. Czyli funkcja tak zwanego przypominacza. Użytkownicy, którzy już pracują na rozwiązaniu Comarch PPK podkreślają, że jest ona niezwykle intuicyjna i nie wymaga długotrwałego uczenia.

 

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.