fbpx
comarch-ppk

Comarch PPK w Allianz

Kolejne firmy przygotowują się do wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Od 1 stycznia 2020 obowiązek PPK będzie dotyczyć przedsiębiorstw, w których  zatrudnienie wynosi  od 50 do 249 osób. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z aplikacją COMARCH PPK. Aplikacja umożliwia integracje zarówno z programami kadrowo-płacowymi COMARCH ERP Optima jak i rozwiązaniami innych producentów. Ponadto umożliwia współpracę z instytucjami finansowymi, które integrują się z Comarch PPK.  

Aplikacja Comarch PPK to nic innego jak narzędzie informatyczne, które umożliwia prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Udział pracowników w PPK jest dobrowolny. Jednak to pracodawca musi stworzyć cały system możliwości przystąpienia  do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Z uwagi na to, że aplikacja Comarch PPK jest zintegrowana z programem Comarch ERP Optima dane do PPK przechodzą automatycznie z programu kadrowego. W dowolnej chwili pracownik może przystąpić jak i wystąpić z PPK. Aby ułatwić i maksymalnie usprawnić obsługę PPK łączymy rozwiązanie Comarch PPK z odpowiednimi instytucjami finansowymi.

Wymiana danych z ALLIANZ

W najnowszej odsłonie Comarch PPK przygotowaliśmy możliwość bezpośredniej wymiany danych z  Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A. Wymiana danych odbywa się bezplikowo i obejmuje obecnie możliwość zawarcia umowy online. Obecnie trwają prace nad integracją w obszarze liczby  zarejestrowanych pracowników, wysokości  składki oraz informacji o wypłatach i zwrotach.

 

Poznaj funkcjonalność Comarch PPK – Pracownicze Plany Kapitałowe

Wypróbuj dziś demo Comarch ERP Optima

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.