fbpx
wdrożenie comarch erp optima

Comarch ERP Optima w firmie Alwer

– Nowoczesny park maszynowy i doświadczenie w branży CNC jest miarą naszego sukcesu. Firma jednak to przede wszystkim ludzie.  Którzy potrzebują nowoczesnych narzędzi do codziennej pracy. Jesteśmy tego świadomi. Dlatego do zarządzania wybraliśmy Comarch ERP Optima – mówi Adam Garsztka,  prezes  firmy “ALWER” CENTRUM OBRÓBKI SKRAWANIEM CNC.

Droga do sukcesu

Nie narzekaj, że masz pod górkę kiedy idziesz na szczyt. Hasło, które można zobaczyć nad biurkiem prezesa firmy Adama Garsztki, najlepiej oddaje charakter lidera w branży CNC na Dolnym Śląsku firmy Alwer.

Przedsiębiorstwo zlokalizowane w malowniczej miejscowości Wądroże Wielkie na Dolnym Śląsku od ponad 20 lat obsługuje w zakresie obróbki skrawaniem największe korporacje w na świecie.

Kiedy  w 1999 firma Alwer zaczynała nikt nie spodziewał się, że dzisiaj może pochwalić się jednym  z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce oraz świetną kadrą doświadczonych pracowników. Wszystko podobnie jak w branży CNC jest tutaj niezwykle precyzyjne, począwszy od siedziby, poprzez park maszynowy aż do konkretnych oczekiwań zarządu w zakresie programu informatycznego.

W firmie stawiają na automatyzacje i optymalizacje i konsekwentnie to realizują. Dlatego dzisiaj  park maszynowy to ponad 20 nowoczesnych urządzeń do obróbki skrawaniem zlokalizowanych na ponad  1000 m2 powierzchni.

Wyzwania dla systemu informatycznego

Firma Alwer to jeden z największych pracodawców w regionie. Na każdym kroku widać, że pracownicy lubią swoją pracę. W firmie panuje bardzo dobra atmosfera, co przekłada się na ilość zleceń oraz dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Podczas pierwszej wizyty mamy przyjemność porozmawiać z pracownikami, którzy pracują tutaj od 1999 roku, czyli samego początku. Tą harmonie burzy jednak brak rozwiązania informatycznego, które nadążałoby za tak dynamicznym rozwojem firmy. Od dłuższego czasu zarząd firmy Alwer zastanawia się nad zmianą programu.

Dotychczas użytkowany program powoduje konieczność ręcznego rejestrowania zleceń produkcyjnych, często gubi powiązania miedzy dokumentami, przez co pracownicy muszą pamiętać, do którego zamówienia przypisać dane zlecenie. Powoduje to dużo błędów, a jednocześnie wydłuża czas pracy. Program uniemożliwia również przechowywanie danych takich jak rysunki techniczne, certyfikaty czy dane techniczne. Przez co pracownicy wielokrotnie muszą szukać informacji w segregatorach oraz biuletynach, co również powoduje ogromne nakłady czasu pracy. 

Dzisiaj kiedy klienci nie chcą czekać na ofertę to duży problem dla rozwoju firmy, która z taką dynamiką konsekwentnie od ponad 20 lat pracuje na sukces. Jednym słowem dotychczas użytkowany program do obsługi firmy zaczyna blokować jej rozwój. Czy jednak jest to już czas na zmianę? Zdecydowanie tak. Dotychczasowy program to mnóstwo pracy ręcznej, brak automatyzacji, a co za tym idzie optymalizacji czasu pracy. W czasach elektronicznego obiegu dokumentów, gdzie kluczem jest szybkość dotarcia do danej informacji stary program musi odejść do lamusa. Czy jednak firma Alwer gotowa jest na zmianę oprogramowania, które wiernie służyło jej przez około 20 lat. Kto jak kto, ale lider branży CNC nie narzeka kiedy idzie na szczyt i nie boi się zmian.

Prosty wybór Comarch ERP Optima

Ilość dostępnych na rynku rozwiązań informatycznych może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jest całe mnóstwo programów od całkowicie darmowych, a co za tym idzie bardzo często nieaktualizowanych po bardzo drogie rozwiązania, które o dziwo nie zawsze nadążają za aktualnymi zmianami w przepisach. Co więcej za każde takie zmiany dostawca oprogramowania każe sobie słono płacić. Jak zatem przebić się przez gąszcz dostępnych rozwiązań i wybrać te właściwe, które posłuży przez kolejnych kilkanaście lat. I jakiego producenta wybrać?

Zaczęliśmy rozmawiać z firmami z naszej okolicy w zakresie polecenia dostawcy programu. Okazało się, że większość firm z naszego regionu pracuje na programie polskiego producenta firmy Comarch, a program dostarczyła i wdrożyła firma partnerska UNIWERS.COM posiadająca oddziały w Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu.

Bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs. Co nie powoduje konieczności długotrwałego uczenia się nowego programu. Ogromne możliwości automatyzacji obiegu dokumentów. Współpraca programu z czytnikami oraz kolektorami danych. Nie bez znaczenia była również pomoc i bliskość partnera firmy UNIWERS.COM. Konsultanci z UNIWERS.COM mają ogromne doświadczenie przy uruchamianiu i wdrażaniu systemów klasy ERP.

Zarówno zarząd, jak i pracownicy firmy Alwer zdecydowali o wyborze rozwiązania COMARCH ERP OPTIMA.

Dzisiaj po ponad rocznym użytkowaniu programu śmiało możemy podzielić się naszym doświadczeniem i z pełnym przekonaniem rekomendujemy zarówno program COMARCH ERP OPTIMA jak i współpracę z UNIWERS.COM

referencje-program-optima

Przetestuj za darmo demo Comarch ERP Optima

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.