fbpx
Oprogramowanie Comarch Optima

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2022.0.1

Ponad 70 ulepszeń tak wygląda najnowsza wersja programu Comarch ERP Optima. Do użytku oddajemy wersje 2020.0.1. Pojawiły się w niej  zmiany wynikające przede wszystkim z nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.  Najważniejszą z nich jest oczywiście obniżeniem progu podatkowego z 18% na 17%. Dodatkowo pojawiły się nowelizacje związane z podwyższeniem kosztów uzyskania przychodu oraz wyliczeniem zaliczek na PIT-36 ze stawką 17,5%.

Zmiany w przepisach a Comarch ERP Optima

Najważniejszą zmianą w wersji Comarch ERP Optima 2020.0.1. jest bez wątpienia obniżenie progu podatkowego z 18% na 17% . Program w nowej odsłonie został również dostosowany do ustawy z 9 sierpnia 2019 dotyczącej podatków od towarów i usług. Od 1 listopada weszły w życie przepisy o stosowaniu mechanizmu podzielonej płatności między przedsiębiorcami będącymi podatnikami.

W wersji Comarch ERP Optima 2020.0.1 każdy użytkownik może wykonać weryfikację rachunków bankowych udostępnionych w Wykazie podatników VAT na stronach Ministerstwa Finansów. Wprowadziliśmy możliwość zapisów korekcyjnych dla kwartalnych deklaracji VAT-7K.

Nowości i ulepszenia w Comarch ERP Optima

Cały czas pracujemy również nad wprowadzaniem do programu Comarch ERP Optima nowości i ulepszeń. Na uwagę zasługuje możliwość wprowadzania dłuższych haseł operatorów. Z ważniejszych ulepszeń w programie Comarch  ERP Opima pojawiła  się możliwość eksportu czasu pracy dla zleceniobiorców zarówno z jak i do arkusza Excel.

Wprowadziliśmy funkcjonalność nadawania przesyłek za pośrednictwem InPost oraz dla zamówień realizowanych za pośrednictwem serwisu Allegro: Allegro Kurier24 InPost oraz Allegro MiniKurier24 InPost.

Ważną zmianą jest automatyczne numerowanie dokumentów wewnętrznych w rejestrze VAT na podstawie numeru dokumentu pierwotnego. Z kolei w fakturach cyklicznych użytkownik może dodawać tego samego kontrahenta i w ten sposób fakturować np. sieć sklepów.  

Wszystkie zmiany w wersji 2020.0.1 w można przetestować w programie Comarch ERP Optima Demo

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.