fbpx

Comarch e-Sklep i dyrektywa Omnibus

Jest już dostępna najnowsza wersja Comarch e-sklep. Wersja Comarch e-Sklep 2022.3. jest zgodna z unijną dyrektywą Omnibus. Chodzi między innymi o nowe obowiązki sprzedawców wynikające z unijnych przepisów.

W wersji Comarch e-Sklep 2022.3 są zmiany związane z dyrektywą Omnibus. Zmiany są widoczne
w panelu administracyjnym oraz szablonach graficznych. W szablonach można już prezentować minimalna cenę towaru. Czyli taka, która obejmowała ostatnie 30 dni przed przeceną. Producent Comarch zadbał aby użytkownicy e-sklepu mogli zobaczyć cenę minimalną we wszystkich przeznaczonych ku temu miejscach. Wystarczy zaktualizować szablon e-sklepu, aby funkcja ta była w zasięgu ręki administratora e-sklepu.

Również zasady wyszukiwania w e-sklepie są zgodne z dyrektywą Omnibus. W trakcie wyszukiwania pojawi się bowiem informacja o zasadach wyszukiwania oraz ich kolejności. Informacja taka pojawi się bezpośrednio nad listą wyszukiwanych towarów. W wersji Comarch e-Sklep 2022.3 jest też dostępna nowa sekcja Ceny. Użytkownicy znajda ją w panelu administracyjnym. W miejscu tym jest informacja zarówno o cenie domyślnej oraz najniższej. Czyli cenie, która dotyczy najbliższych 30 dni. Data liczona jest od momentu ogłoszenia przeceny na dany towar.