fbpx

Nowości w Comarch ERP OPTIMA

Naliczenie składki zdrowotnej dla właścicieli w przypadku posiadania kilku form opodatkowania to tylko niektóre z nowości w Comarch ERP Optima 2022.3.1 .Nowością są również dokumenty dostawy wyrobów węglowych oraz ich  wysyłka do PUESC. W programie można też wyliczyć  deklarację roczną  CIT-8 (31) za rok 2021.

Niewątpliwą nowością w Comarch ERP Optima jest umożliwienie użytkownikom tworzenia dokumentów dostawy wyrobów węglowych i ich wysyłka na platformę PUESC. Co wynika ze zmian w przepisach Użytkownicy mogą również wyliczyć składkę zdrowotną dla właścicieli. Jeśli posiadają oni kilka form opodatkowania. W programie są też dostępne nowe wzory zaliczek na PIT-36, PIT-36L i PIT-28. Użytkownicy mają również do dyspozycji wzór deklaracji ZUS DRA obowiązujący od stycznia 2022 roku.  Sporo nowości pojawiło się również w Comarch HRM. Umożliwiono miedzy innymi weryfikację na planie pracy określonego zapotrzebowania z rzeczywistą liczbą pracowników, którzy pracują w danym dniu. Producent Comarch znacznie poprawił również konwersje bazy danych.

Dyrektor Handlowy at Uniwers.com | + posts

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.