fbpx

Comarch ERP Optima - wdrożenie zdalne

Szukasz firmy informatycznej, która wykona wdrożenie Comarch Optima? Potrzebujesz pomocnej dłoni doświadczonych konsultantów?

Nasi klienci często pytają nas o zdalne wdrożenie Comarch Optima. Czy jest ono możliwe? Jak się do niego zabrać?

Na początek warto zebrać wymagania dotyczące funkcjonalności oraz tego jakie procesy ma obsługiwać. Zarówno z punktu widzenia właściciela firmy ale również z punktu widzenia jego pracowników w każdym dziale. Zatem bez względu na to czy wdrożenie będzie dotyczyło obszarów księgowości, płac i kadr czy też magazynu należy zebrać wszystkie potrzeby biznesowe naszych pracowników.

Spisanie tego typu specyfikacji wymagań jest niezbędne by firma, która wykona wdrożenie Comarch Optima będzie możliwie dobrze przygotowana do dalszych rozmów. Ponieważ ma być to wdrożenie zdalne dlatego potrzebna będzie jedna lub dwie telekonferencje aby omówić szczegóły planowanego wdrożenia Comarch ERP Optima. Kolejnym krokiem ze strony klienta jest zainstalowanie oprogramowania do pracy zdalnej, które niejako “wpuści” naszych konsultantów do infrastruktury serwerowej w firmie. Wówczas rozpoczynamy instalację i konfigurację programu.

Comarch Optima wdrożenia
Wdrożenie Comarch ERP Optima

Jak przebiega wdrożenie Comarch Optima?

Gdy już zebraliśmy wszystkie wymagania funkcjonalne oraz odbyliśmy telekonferencje i konsultacje zabieramy się do instalacji i konfiguracji programu Comarch Optima. Wdrożenie czasem bywa krótsze i mniej skomplikowane, a czasem wymaga znacznie więcej zasobów. Zarówno po stronie naszej jako firmy wdrożeniowej jak i naszych klientów w postaci np. pracowników. W takich sytuacjach rekomendowane jest podzielenie procesu wdrożenia Comarch ERP Optima na etapy. Można je dzielić na poszczególne działy, moduły lub procesy.

Wdrożenie Comarch Optima – na co zwrócić uwagę?

Warto pamiętać o tym, że samo wdrożenie angażuje nie tylko środki finansowe ale również zasoby w postaci czasu właściciela oraz pracowników. Tylko przy odpowiednim zaangażowaniu możliwe jest poprowadzenie wdrożenia odpowiednio szybko oraz zamknięcia go sukcesem. Każda firma jest inna. Nawet gdy działa w tej samej branży to zawsze wewnętrzne procesy będą nieco inne. Różnie postępują także pracownicy. Dlatego ciężko by było powiedzieć, że każde wdrożenie Comarch Optima wygląda tak samo. Wręcz odwrotnie każde jest inne. Podobnie wyglądają tylko poszczególne ogólne etapy. Podobieństwa widać również gdy potrzebne jest wdrożenie zdalne Comarch ERP Optima. Końcowy etap to zazwyczaj szkolenia użytkowników z obsługi tego systemu. Czasem wystarczają krótkie instrukcje wykonane np. przez producenta, a czasem wymagane jest bardzo szczegółowe i kompleksowe szkolenie z każdego dostępnego modułu.

wdrożenia zdalne Comarch ERP Optima
Comarch Optima wdrożenie

Jesteś zdecydowany/a na wdrożenie Comarch Optima w swojej firmie?

Pamiętajcie, że aby kompleksowo przeprowadzić wdrożenie Comarch Optima należy posiadać wymagane licencje. Istotnym jest aby posiadać odpowiednie moduły oraz ich odpowiednią ilość w ramach instalacji serwerowej. Mając na względzie, że system ten wyposażony jest w kilkanaście (czy może nawet kilkadziesiąt) różnych modułów oraz aplikacji współpracujących, warto zapoznać się z ich możliwościami wcześniej. Chcesz zobaczyć poszczególne moduły oraz ceny programu Comarch Optima? Odwiedź nasz sklep internetowy – optima-sklep.pl – znajdziesz w nim wszystkie dostępne moduły, pakiety oraz promocje. Warto pamiętać, że model licencjonowania producenta jest nieco innych w przypadku Comarch Optima online i wersji stacjonarnej programu. W tym pierwszym przypadku licencje przypisane są niejako na “sztywno” do konkretnego użytkownika zaś w wersji stacjonarnej wystarczy wylogować się ze stanowiska aby móc zacząć korzystać z licencji na innym komputerze lub laptopie. Pamiętajcie również, że wasze wdrożenie warto oprzeć o dobrze skonstruowaną umowę IT. Zazwyczaj taki dokument może pomóc przygotować wam wyspecjalizowana kancelaria IT, która będzie miała duże doświadczenie przy projektach informatycznych.

Jako Autoryzowany Partner Comarch S.A. – nasza firma – oferuje pełne i kompleksowe wdrożenie Comarch ERP Optima oraz wszystkich modułów wchodzących w skład tego sytemu. Posiadamy szerokie doświadczenie w bardzo różnych branżach. Nasi klienci rozsiani są po całej Polsce. Najczęściej jednak działają oni w większych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź oraz Kraków czy Poznań. Dołącz do nich już dziś. Wybierz najpopularniejszy system ERP w Polsce, z którego korzysta już ponad 70 tysięcy firm!