fbpx

Czym jest Comarch OCR?

Comarch-OCR

Do tej pory skanowanie i wprowadzanie dokumentów do systemu zajmowało (w zależności od ilości) od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Dzięki usłudze Comarch OCR każdy dokument można zaczytać i przenieść bezpośrednio do programu Comarch ERP Optima. Comarch OCR rozpoznaje numer dokumentu, NIP Kontrahenta, a także stawki VAT, produkty, ceny  i terminy płatności. Potrafi zmienić zeskanowany obraz na tekst.

system ocr

Jak działa program Comarch OCR?

Wprowadzanie dokumentów do systemu Comarch OCR zajmuje kilka do kilkunastu sekund. Co ważne aplikacja uczy się na bieżąco. Raz wprowadzony dokument zostaje zapamiętany i przy następnej takiej operacji program zapamięta kontrahenta oraz stawki zaszeregowania. Jeśli posiadamy dokumenty w formie PDF lub JPG można je bezpośrednio przenosić do usługi Comarch OCR. Te, które mamy w wersji papierowej przenosimy za pomocą skanera.

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 535590313

bok@uniwers.com

*w dni robocze w godzinach 8.00-16.00

Cennik Comarch OCR

obowiązuje od 05.03.2020

DEMO (do 50 stron) – 0,00 zł
MIKRO (do 250) stron – 100,00 zł
START (do 500 stron) – 150,00 zł
STANDARD (do 2 500 stron ) – 550,00 zł
PREMIUM (do 5 000 stron) – 850,00 zł
ENTERPRISE (do 10 000 stron) – 1650 zł
INDYWIDUALNY (powyżej 10 000 stron) – Cena ustalana indywidualnie

*Użytkownik dokonuje zakupu na okres miesiąca (dzień do dnia), z automatycznym, comiesięcznym fakturowaniem i obowiązkiem zapłaty bezterminowo do czasu rezygnacji z usługi.  Niewykorzystany limit stron przechodzi na kolejny miesiąc. Cennik obowiązuje również dla Biur Rachunkowych i Podmiotów Powiązanych.

 

program comarch ocr

Funkcjonalność Comarch OCR

System OCR  służy do rozpoznawania znaków i całych tekstów w plikach graficznych o rozszerzeniach – JPEG, JPG, PDF, PNG czy TIFF. Celem Comarch OCR jest rozpoznanie najważniejszych danych czyli np. kwot neto, kontrahentów, VAT, opisy i numery faktur wykorzystując technologię OCR, a później przeniesienie rozpoznanych danych do systemu księgowego np. Comarch Optima – więcej znajdziesz tutaj https://optima-demo.com.pl/program-comarch-erp-optima-demo/

Comarch OCR przeczyta dokumenty i wprowadzi je do systemu.

System Comarch OCR rozróżnia następujące pozycje z faktury:
– NIP – po odnalezieniu numeru NIP nabywcy/sprzedawcy jest on weryfikowany w GUS, następnie na dokument w rejestrze zakupu/sprzedaży VAT przenoszone są dane pobrane z GUS,

– data wystawienia i sprzedaży,

– numer dokumentu,

– termin płatności oraz forma;

– kwoty i stawki VAT;

– waluty – PLN, USD, GBP czy EURO)

– numer rachunku bankowego.
oraz inne pozycje z faktury np. nazwa usługi czy produktu,  cena netto, cena brutto, stawka VAT, kwota netto, jednostka miary, ilość, kwota VAT, kwota brutto i wiele wiele innych.

Prezes Zarządu at Uniwers.com | + posts

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.