fbpx
Comarch-ERP-Optima-KSeF

Już jest nowa wersja programu Comarch ERP Optima 2023.5.1

W najnowszej wersji programu Comarch ERP Optima 2023.5.1 jest już możliwość importu dokumentów z KSeF czyli Krajowego systemu e-faktur. Dodatkowo pojawiła się również funkcjonalność wysyłania przesyłek największych firm kurierskich takich jak DPD czy DHL.

Aż o 70 nowości wzbogaciła się najnowsza odsłona programu Comarch ERP Optima w wersji 2023.5.1. Jedną z największych nowości jest przede wszystkim import dokumentów z rejestrów VAT i handlu. Dodatkowo poszerzono integrację z firmami kurierskimi takimi jak wspomniany DPD oraz GLS, UPS czy  InPost. Wszystko to za sprawą rozwijania przez producenta usługi Comarch Shipping. W programie Comarch ERP Optima jest też funkcjonalność drukowania kodu QR. Dzięki temu można szybko opłacić daną fakturę po zeskanowaniu dokumentu w aplikacji bankowej.

 

Co jeszcze oferuje nowa wersja programu Comarch ERP Optima 2023.5.1?

Nowe funkcjonalności w programie wynikają również z aktualnych z przepisów prawa. Jak chociażby wykazanie w pliku JPK_V7 sprzedaży i nabycia energii i gazu objętych odwrotnym obciążeniem VAT. Kolejną zmianą jest możliwość zgłoszenia w systemie SENT produktów rolnych. Sporo zmian pojawia się także w modułach kadrowo płacowych. Taką właśnie zmianą jest wyliczanie wynagrodzenia zasadniczego pracownika, który jest zatrudniony lub zwolniony w trakcie danego miesiąca. Pojawiły się również nowe funkcjonalności związane z dodatkami okresowymi w podstawie wyliczania zasiłku chorobowego, jeśli pracownik nie przepracował roku. W programie Comarch ERP Optima jest też możliwość generowania automatycznej korekty okresu wyczekiwania na zasiłek chorobowy w sytuacji kiedy ponownie zatrudniamy pracownika. Program jest już wyposażony również w obowiązujące od 23 maja 2023 nowe wzorce świadectwa pracy czy nowe deklaracje ZUS DRA oraz ZUS RCA.

Dyrektor Handlowy at Uniwers.com | + posts

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.