fbpx

Program Comarch ERP Optima - opinie klientów

Comarch ERP Optima to bardzo popularny program do zarządzania przedsiębiorstwem. Swoją niesłabnącą popularność zawdzięcza stałemu rozwojowi oraz wielu innowacyjnym rozwiązaniom, których nie ma konkurencja. Znajduje zastosowanie w firmach z bardzo różnych branż i o różnej wielkości. Dlatego obecnie już ponad 75000 firm w Polsce korzysta z Comarch ERP Optima. Opinie klientów na temat tego programu w większości wypadków są co najmniej pozytywne.

Ponad 90% użytkowników jest zadowolonych z użytkowania tego systemu. Poniżej przedstawione zostały opinie o programie Comarch Optima na podstawie referencji oraz opisów wdrożeń ze strony producenta.

Comarch Optima opinie

Biuro rachunkowe ANKA Spółka z o.o. z Mielca

W związku z rosnącą bazą naszych klientów potrzebowaliśmy programu, który skutecznie usprawniłby obsługę klientów i jednocześnie zautomatyzował oraz zoptymalizował prace naszego biura rachunkowego. Poszukiwaliśmy programu, dzięki któremu moglibyśmy obsługiwać klientów zarówno ryczałtowych jak i na księgach rachunkowych. 

Istotne przy wyborze było również to, aby program pozwalał na prowadzenie obsługi kadrowo – płacowej. Ważna przy wyborze programu była także możliwość prowadzenia rozliczeń dla dowolnej liczby podmiotów oraz brak ograniczeń co do  ilości pracowników w modułach kadrowo – płacowych. Takim rozwiązaniem okazał się program Comarch  ERP  Optima w wersji dla biur rachunkowych.

GDAŃSKA FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.

Gdańska Fabryka Okien Sp. s .o.o jest  producentem nowoczesnych okien energooszczędnych z ponad 18-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. Obecnie produkty Gdańskiej Fabryki Okien sprzedawane są nie tylko w Europie, ale podbijają również najbardziej odległe regiony świata. 

Dynamika firmy oraz stale zmieniające się przepisy prawne spowodowały konieczność zmiany oprogramowania. Zdecydowaliśmy się na program Comarch ERP Optima. W naszej opinii program jest bardzo przyjazny, posiada bogatą funkcjonalność oraz wszystkie potrzebne aktualizacje.

Agencja ochrony CIVIS POLSKA Sp. z o.o. z Warszawy

CIVIS POLSKA to firma ze 150-letnim doświadczeniem w obszarze ochrony osób i mienia. Jesteśmy częścią włoskiej agencji CITTADINI DELL’ORDINE – najstarszej agencji ochrony w Europie. Oprócz tradycyjnej ochrony specjalizujemy się również w świadczeniu usług cyberbezpieczeństwa. W związku z rozwojem naszej działalności w Polsce szukaliśmy programu, który umożliwi nam pracę w oparciu o program dostosowany do aktualnych przepisów. Istotne były tu również wymogi bezpieczeństwa. 

Takim rozwiązaniem okazał się program Comarch ERP Optima w chmurze czyli wersji online. Comarch ERP Optima w Chmurze okazał się dla nas optymalnym programem księgowym – zawsze zgodnym z najnowszymi przepisami prawa z możliwością pracy z dowolnego miejsca o każdej porze. Dzięki decyzji o wyborze rozwiązania Comarch ERP OPTIMA mamy możliwość automatycznego księgowania dokumentów przy wykorzystaniu wzorców księgowych, a także sporządzać oraz przesyłać pliki JPK we wszystkich strukturach. Istotne było również to, że Comarch ERP OPTIMA pozwala na wysyłkę jak i odbiór e-Faktur do  Krajowego Systemu e-Faktur.

Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krościenku

Świadczymy usługi zdrowotne na podstawie zawartych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz odpłatnie. Swoim zakresem obejmujemy: podstawową opiekę zdrowotną, opiekę stomatologiczną, specjalistyczne świadczenia zdrowotne, opiekę pielęgniarki i położnej. Z uwagi na zmiany w przepisach szukaliśmy rozwiązania, które wspomogłoby nas w obsłudze kadrowo-płacowej pracowników naszej przychodni. Z uwagi na to, że obsługa działu kadr i płac wymaga ciągłego śledzenia zmieniających się przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych szukaliśmy programu, który wspomoże nas w tym zakresie. 

Takim rozwiązaniem okazał się program Comarch ERP Optima. Program dzięki regularnym aktualizacjom uwzględnia wszelkie te zmiany, a moduł Kadry i Płace zapewnia błyskawiczną reakcję na zmieniające się wymogi prawne, np. poprzez wsparcie zmian w wynagrodzeniach i ulgach w efekcie przepisów Polskiego Ładu. Dodatkowo Kadry i płace w programie Comarch ERP Optima umożliwiają integrację z programem Płatnik, co wspomaga prowadzenie rozliczeń z ZUS.

Jakie są branżowe opinie o Comarch ERP Optima?

W branży ubezpieczeniowej świetnie sprawdził się moduł Płace i Kadry oraz Comarch HRM. Pan Aleksander przedstawił taką opinię o programie Optima: Szukaliśmy rozwiązania online działającego w przeglądarce. Zbierającego w jednym miejscu wszystkie dane kadrowe, a przede wszystkim wnioski urlopowe. Ponieważ potrzebowaliśmy szybkiego i prostego rozwiązania, które będzie łatwo wdrożyć. Dlatego wybraliśmy ten program gdyż będzie można rozwijać wraz z potrzebami naszej organizacji.

Pan Aleksander chwali również rozwiązanie Comarch HRM w jego firmie. Zwrócił on uwagę, że dzięki niemu możliwe było przeniesienie wszystkich dokumentów urlopowych. Dzięki łatwemu dostępowi przez przeglądarkę oraz pełnej integracji z systemem kadrowo-płacowym oszczędzamy sporo czasu
i pieniędzy.

90%-zadowolonych-klientów-Comarch-ERP-Optima
Badanie satysfakcji klientów Comarch ERP Optima

A jakie opinie o programie Comarch ERP Optima mają klienci w innych branżach?

program-comarch-erp-optima-opinie-klientów

W innych branżach program Comarch Optima również sprawdza się bardzo dobrze. Bardzo dobrą opinię o Comarch ERP Optima ma Pan Wieńczysław. Dzięki wdrożeniu Comarch ERP Optima poprawie uległ przepływ informacji, dokumentów oraz aktualizacja danych. System ten zmienił na lepsze naszą codzienną pracę.

Oczywiście w firmach handlowych również dobrym wyborem będzie program Comarch Optima. Swoją opinię o nim wyraził Pan Artur, właściciel dużego sklepu z artykułami AGD. System Comarch ERP Optima przynosi naszej firmie konkretne korzyści biznesowe. Oszczędność czasu i kosztów, umożliwia profesjonalną obsługę klienta. Reasumując optymalizuje wszystkie obszary działania firmy, Dodatkowo system jest ciągle rozwijany przez producenta, co daje nam bezpieczeństwo w zakresie zmian w przepisach i umożliwia dalszy rozwój.

Co jeszcze mówią klienci?

Pan Szymon, który również działa w branży handlowej i e-commerce. Jemu też do gustu przypadł program Comarch Optima. Opinię jaką wyraził na pewno można ocenić jako pozytywną. Ze względu na dynamiczny rozwój naszej firmy podjęliśmy decyzję o implementacji systemu wspierającego zarządzanie. Nasz wybór padł na program Comarch ERP Optima. Moduły tego oprogramowania są spełniają nasze oczekiwania merytoryczne i są łatwe oraz przyjazne w użytkowaniu. W naszej codziennej pracy wspierają nas moduły: Kasa/Bank Plus, Płace i Kadry Plus, Środki Trwałe oraz Księga Handlowa Plus. Na szczęście proces wdrożenia przebiegł bardzo sprawnie. A wiemy, że nie jest to regułą przy tej wielkości instalacjach.

Polecenia klientów
program-comarch-optima-opinie

Inne opinie o Comarch Optima

W jednym z największych polskich klubów piłkarskich program Comarch ERP Optima obsługuje procesy magazynowe oraz analitykę biznesową. Tak o nim wypowiada się Pan Zbyszko. Olbrzymią korzyścią z użytkowania tego programu jest bieżący i bezpośredni dostęp do danych. Na bieżąco otrzymujemy informacje jak przebiega sprzedaż w konkretnych kanałach lub grupach produktowych. Moduł analizy Business Intelligence to rozwiązanie, które umożliwia zbierać i agregować dane. Pozwala nam określać, w której grupie produktów mamy największy potencjał do wzrostu. Dlatego po analizie i wdrożeniu wielu nowych produktów tego typu, obroty w tej grupie produktowej wzrosły o 70%. Wartym uwagi jest fakt, że program ten jest zawsze dostosowany do przepisów prawa.

Pani Anna wyraża podobną opinię o programie Comarch Optima. Sprawnie i efektywnie działający system pozwala na ciągły rozwój sprzedaży w naszej sieci sklepów. W naszym głównym sklepie obsługujemy obecnie około tysiąca klientów w ciągu około dwóch godzin. 

Zadowolenie klientów znacznie łatwiej uzyskać gdy najpierw mają możliwość bezpłatnych testów. Comarch ERP Optima – demo można pobrać (download) ze strony producenta. Oczywiście to co posiadacie w magazynie i co realnie sprzedajecie ma nieco mniejsze znaczenie. Mogą to być zarówno zabawki, kosmetyki, rękodzieło czy nawet piniaty urodzinowe dla dziecka. Każdy z tych produktów zostanie z łatwością obsłużony przez demo Comarch ERP Optima.

Comarch Optima - referencje

Nasi klienci również wyrażają pozytywne opinie o programie Comarch Optima. Widać to również poprzez udzielane referencje. Poniżej zamieszczamy fragment referencji Comarch Optima wdrożonej w firmie WEPA Piechowice Sp. z o.o.

Zarząd Spółki przed koniecznością wyboru programu, który umożliwiłby zarówno zarządzanie od strony twardego jak i miękkiego HR. Ważnym czynnikiem była również obsługa rozbudowanego systemu płacowego, który musiał być zgodny z polskimi przepisami. Oczywiście kluczową kwestią przy wyborze programu była też możliwość obsługi wielu skomplikowanych elementów płacowych oraz szybkość pracy nowego programu przy tak dużej liczbie rekordów.

 

Referencje Comarch ERP Optima

Od początku wśród dostępnych na rynku programów kadrowo – płacowych na szczególną uwagę zasługiwało rozwiązanie polskiego producenta firmy Comarch S.A.. Nie tylko z uwagi na dostosowanie programu do polskich przepisów, ale przede wszystkim międzynarodowe doświadczenie oraz wiedza zdobyta w takich koncernach jak BI, Unilever czy Link4 i przeniesiona bezpośrednio do programów Comarch.

Dlatego po przeprowadzonej przez firmę Uniwers.com prezentacji Zarząd podjął decyzję o wdrożeniu rozwiązania Comarch ERP Optima moduł Kadry i Płace w wersji plus.

O wyborze programu zdecydowała zarówno marka producenta COMARCH, jak i kluczowy był wybór partnera COMARCH firmy Uniwers.com, która posiada certyfikowany zespół konsultantów dziedzinowych z zakresu kadr i płac oraz ogromne doświadczenie wdrożeniowe.

Warto zauważyć, że program COMARCH ERP OPTIMA na tle konkurencji wyróżnia również rozwiązanie Business Intelligence, które we współpracy z modułem Kadrowo-Płacowym stanowi doskonałe narzędzie do przygotowywania wszelkiego rodzaju raportów.

Wszystkim firmom stojącym przed wyborem oprogramowania oczywiście polecamy program COMARCH ERP OPTIMA oraz współpracę z UNIWERS.COM.

Warto pamiętać, że przed zakupem można łatwo przetestować Comarch Optima demo. 60 dniowy okres próbny umożliwi sprawdzenie pełnej funkcjonalności. Dzięki temu bez problemu można samodzielnie wyrobić sobie opinie o programie Optima. Więcej referencji i opinii o Comarch Optima znajdziecie na stronie producenta tutaj. 

Andrzej zdjęcie

Od prawie 15 lat jestem blisko związany z branżą IT. Posiadam ponad 6 letnie w zakresie systemu Comarch ERP Optima i około 10 letnie w branży informatycznej. Interesują mnie nowoczesne technologie i marketing internetowy.