fbpx
comarch erp optima demo

Comarch ERP Optima a zmiany w przepisach 2020

 

Biała lista podatników, mechanizm podzielnej płatności czy nowe struktury JPK VAT to tylko niektóre ze zmian w 2020 roku. Do tego dochodzą również pracownicze plany kapitałowe oraz nowości w strukturze e-sprawozdań finansowych. Jak w tym wszystkim ma się odnaleźć przedsiębiorca.  Na szczęście użytkownicy programu Comarch Optima mogą spać spokojnie. Wszystkie te zmiany są  już w programie Comarch. Dodatkowo dla ułatwienia przygotowaliśmy Książeczkę zmian w przepisach. W książeczce prosty i przejrzysty sposób w przepisach omawiamy wszystkie zmiany w przepisach wymagane dla programów informatycznych.

Biała Lista Podatników VAT w Comarch ERP Optima

Od września 2019 mamy jednolitą listę podatników VAT. Zobacz w jaki sposób program Comarch ERP OPTIMA jest zintegrowany z białą listą oraz jakie zmiany prawne wiążą się z jej powstaniem. 

Mechanizm Podzielnej Płatności

Obowiązek mechanizmu podzielnej płatności wciąż dla wielu podatników rodzi szereg pytań i wątpliwości. W przygotowanej przez Comarch książeczce wyjaśniamy co split payment oznacza w praktyce.

Nowe struktury e-Sprawozdań finansowych

Zobacz w jaki sposób program Comarch ERP Optima jest dostosowany  do internetowego KRS.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Temat, który wśród przedsiębiorców rodzi najwięcej pytań. W załączonym materiale opisujemy jak prowadzić plany kapitałowe przy rozwiązaniu Comarch PPK.

 

Zobacz bezpłatne szkolenie – webinar dotyczący zmian w przepisach

 

Darek zdjęcie
Prezes Zarządu at Uniwers.com

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.