fbpx
Comarch chmura standard

Chmura Comarch to nie tylko program Comarch ERP optima

Niskie koszty, wydajność oraz optymalizacja to najczęściej wymienne zalety chmury. Postanowiliśmy przyjrzeć się rozwiązaniom chmurowym Comarch. Spośród całej gamy produktów przybliżyć te, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Na początek spróbujemy wyjaśnić czym różni się rozwiązanie Standard od wersji Enterprise.

Zdefiniuj Twoje oczekiwania biznesowe. My zaproponujemy rozwiązanie!

Do analizy rozwiązań chmurowych zainspirowała nas jedna z rozmów z klientem, który kilka dni temu zadzwonił do nas. Właściciel firmy zatrudniającej około 18 osób z branży  transportowej postawił sobie za cel optymalizacje działalności oczywiście chciał się również dowiedzieć,  jakie rozwiązanie chmurowe możemy mu zaproponować. Kryteria optymalizacji, przyjęte przez klienta to przede wszystkim mobilność, bezpieczeństwo i niskie koszty utrzymania.

Po dłuższej rozmowie okazało się, że firma korzysta z darmowego programu do fakturowania oraz arkuszy kalkulacyjnych. Dodatkowo klient narzekał na brak aktualnych informacji o firmie. Niestety istotne informacje spływają z opóźnieniem, gdyż biuro rachunkowe, które obsługuje klienta nie zawsze zdąży dostarczyć je na czas. To powoduje opóźnienia w podejmowaniu ważnych decyzji. Dodatkowo klient był mocno zaniepokojony brakiem możliwości samodzielnej wysyłki pliku JPK V_7.  Dodatkowo firma przymierza się do samodzielnego wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych – PPK. Problemów do rozwiązania co niemiara, a czasu jak wiadomo nie zostało dużo. Tym bardziej, że JPK V_7 obowiązuje od 1 października. To jednak, na co zwrócił uwagę właściciel firmy transportowej to jaką chmurę wybrać i na co zwrócić uwagę.

 

Chmura Comarch Standard

Kontynuując rozmowę z klientem nasz handlowiec zaproponował chmurę standard. To rozwiązanie dla mikro małych i średnich firm. Daje możliwość korzystania z programu z każdego miejsca z dostępem do internetu przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Rozwiązanie dedykowane dla firm usługowych handlowych czy produkcyjnych. Zawsze zgodne z aktualnymi przepisami. Umożliwia wysyłkę plików JPK V_7 oraz prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych – PPK. Wracając jednak do pytania klienta dotyczącego optymalizacji. Czy jest ona możliwa? Z chmurą Comarch jak najbardziej. Jeśli za kryterium optymalizacji przyjmiemy niskie koszty utrzymania, wydajność oraz odpowiedzialność przeniesioną na dostawcę to cel jaki postawił przed sobą nasz rozmówca zostanie osiągnięty.

 

Chmura Comarch Enterprise – dla wymagających

Zakładając, że nasz klient, właściciel firmy transportowej zaspokoi aktualne potrzeby. Takie jak bezpieczeństwo, niskie koszty utrzymania, mobilność oraz możliwość pracy zdalnej i będzie potrzebował indywidualnych rozwiązań, dedykowanych pod jego profil działalności wówczas powinien rozważyć chmurę Enterprise. Daje ona możliwość przygotowania indywidualnych, spersonalizowanych branżowo funkcjonalności. Chmura Enterprise to rozwiązanie z zaszytymi funkcjami chmury standard z możliwością rozbudowy o nowe funkcjonalności właściwe danej branży. Daje możliwość swobodnej konfiguracji oprogramowania oraz budowania własnych dedykowanych narzędzi. Ponadto kierując się w dalszym ciągu założeniem optymalizacji chmura Enterprise umożliwia przewidywanie w czasie kosztów związanych z użytkowaniem oraz szybka rozbudową programu.

Jeśli nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać określ swoje potrzeby a my pomożemy Ci w wyborze.

 

Poznaj Comarch ERP Optima w wersji online

Darek zdjęcie
Prezes Zarządu at Uniwers.com

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.