fbpx

Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych

Program Comarch ERP Optima  dla biur rachunkowych to rozwiązanie, które  usprawnia codzienna pracę kancelarii i doradców podatkowych. A dzięki sztucznej inteligencji i robotyzacji pozwala wykonać operacje seryjne. Do tego właśnie typu zadań służy moduł biuro rachunkowe, ale nie tylko. Na uwagę zasługują również  IWD  (Internetowa Wymiana Dokumentów) oraz OCR. Dzięki którym  praca działu księgowego zyskuje zupełnie nową jakość.

Comarch-ERP-Optima-dla-biur-rachunkowych

Jeszcze kilkanaście lat temu standardem pracy biura rachunkowego było ręczne wprowadzanie dokumentów czy wizyty u klientów w celu pobrania dokumentów. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie mozolnego wprowadzania faktur czy wyjazdów do klientów.  Dzięki takim rozwiązaniom jak IWD (Internetowa Wymiana Dokumentów ) można przesyłać dokumenty miedzy biurem rachunkowym a klientem. Wymiana jest w pełni bezpieczna dzięki szyfrowanemu łączu na serwerach Comarch. IWD służy do wymiany  takich danych jak faktury sprzedaży, zakupu, dokumenty magazynowe czy wszelkiego rodzaju rozliczenia.

Comarch Optima dla biur rachunkowych

Moduł biuro rachunkowe Comarch ERP Optima i OCR

Rozwiązanie, które usprawnia i automatyzuje codzienną pracę doradców podatkowych i kancelarii księgowych. Pozwala na seryjne wykonywanie powtarzalnych operacji takich jak wysyłka do systemu e-Deklaracje. Dodatkowo można w nim wykonać wszelkie czynności administracyjne takie jak kopie bezpieczeństwa czy naliczanie deklaracji oraz wysyłkę informacji e-mailowych do klientów.

comarch-kampania-chmura-ksiegowa-optima

Program Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych to nie wszystko!

Kolejnym usprawnieniem pracy kancelarii jest usługa Comarch OCR. Dzięki temu rozwiązaniu można przenosić dokumenty bezpośrednio do programu Comarch ERP Optima bez konieczności ręcznego ich wprowadzania. Wystarczy zeskanować dokument a następnie jednym kliknięciem przenieść go do odpowiedniego rejestru VAT. Comarch OCR rozpoznaje NIP kontrahenta, kwotę netto i brutto oraz termin płatności. Dzięki wbudowanym mechanizmom sztucznej inteligencji rozwiązanie rozpoznaje kontrahenta lub umożliwia nam założenie nowej kartoteki.

Wszystkie te rozwiązania można przetestować na bezpłatnej 60-dniowej wersji demo Comarch optima . Program posiada pełną funkcjonalność w zakresie takich modułów jak książka przychodów i rozchodów, księga handlowa, kadry i płace czy środki trwałe.

Jakie inne rozwiązania Comarch wspierają pracę w biurze rachunkowym?

Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych wykorzystuje już ponad 7000 polskich przedsiębiorstw z tej branży. Dlaczego? Program tej jest nie tylko na bieżąco dostosowywany do szybko zmieniających się przepisów prawa ale również posiada wiele ciekawych aplikacji współpracujących. Do najważniejszych z nich należą:

  • E-sprawozdania i opis analityczny;
  • DMS i CRM;
  • Comarch HRM
  • Business Intelligence
  • IBard
  • iKsięgowość24
Comarch-ERP-Optima

IKsięgowość24.pl

Jednym z najciekawszych i najbardziej unikalnych rozwiązań jakie wyróżnia Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych jest portal iKsięgowość24.pl. Służy on do promowania biur rachunkowych pracujących na tym systemie i pozyskiwania nowych klientów. Działa on i jest rozwijany od wielu lat dlatego trafia na niego coraz więcej użytkowników i staje się coraz silniejszym medium marketingu internetowego biur rachunkowych.

Comarch HRM

Comarch HRM to niezwykle przydatna aplikacja webowa wspierająca pracę działu kadr i płac. Może być również wykorzystywana przez pracowników biura rachunkowego. Pozwala w łatwy i przejrzysty sposób ewidencjonować pracowników oraz formy zatrudnienia.

W uproszczeniu służy ona między innymi:

  • do planowania grafików i urlopów ale również zgłaszania delegacji,
  • zarządzania szkoleniami,
  • oceną pracowniczą,
  • prowadzenie procesu procesem rekrutacji. 

To rozwiązanie posiada również swoją własną aplikację mobilną.

hrm

Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych - Business Intelligence

Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych może i powinna być uzupełniona modułem Business Intelligence. Pozwala on w łatwy i przekrojowy sposób analizować dane zarówno biura rachunkowego jak również klientów prowadzonych w zakresie księgowości oraz kadr-płac. Posiada setki wbudowanych, predefiniowanych raportów z różnych obszarów. Świetnie sprawdza się w kompleksowej analizie danych biznesowych. Pomaga lepiej rozumieć dane i podejmować możliwie optymalne decyzje biznesowe, które podnoszą efektywność i zyski.

Ochrona i backup danych - iBard

Comarch iBard to rozwiązanie wspierające ochronę danych biznesowych biura rachunkowego oraz bazy danych klientów. Dzięki niemu masz pewność, że nie utracisz swoich danych oraz danych swoich klientów. Oprócz baz danych programu Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych pozwala również w łatwy sposób archiwizować i odzyskiwać wiele innych plików albo dokumentów.

ibard
Darek zdjęcie
Prezes Zarządu at Uniwers.com

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.