fbpx

Business Intelligence

Analizy biznesowe to obszar, który w wielu firmach bywa niedoceniany. Często właścicielom i kadrze kierowniczej brakuje czasu lub narzędzi do szybkiego oraz efektywnego analizowania danych przedsiębiorstwa. W przypadku firm pracujących na oprogramowaniu Comarch ERP Optima z pomocą przychodzi dedykowany do tych celów moduł – Business Intelligence. W przypadku przedsiębiorstw działających na innych programach pomocna może być aplikacja online Comarch BI Point. Te dwie aplikacje działają w oparciu o dostępne dane w systemie informatycznym więc można je wykorzystać od razu gdy tylko system posiada już odpowiednie informacje. Oba rozwiązania postaramy się Wam przybliżyć abyście mogli lepiej zrozumieć korzyści płynące z ich wykorzystania.

Business-Intelligence-Comarch-Optima

Firmy posiadające oprogramowanie Comarch ERP Optima od wielu lat mają możliwość korzystania z przekrojowych analiz biznesowych w module Business Intelligence. Daje on przedsiębiorcy pełny wgląd w dane firmy oraz możliwość i lepszego zrozumienia. W module dostępnych jest ponad 100 gotowych, predefiniowanych raportów z różnych obszarów działalności. Przykładowe analizy jakie są dostępne od ręki to:

  • Raport sprzedaży i zakupów w dowolnym okresie porównawczym
  • Raporty magazynowe i handlowe;
  • Raporty z zakresu księgowości oraz płaci i kadr;
  • Raporty z zakresu płatności i dłużników;
  • Raporty z rejestrów VAT;
  • Raporty z rozrachunków księgowych
  • Raporty z relacji z klientami CRM.

Oczywiście to nie wszystkie analizy na jakie pozwala moduł Business Intelligence programu Comarch ERP Optima. Zakres predefiniowanych raportów jest znacznie większy. Oczywiście użytkownik może samodzielnie tworzyć swoje analizy i raporty, które spełnią jego indywidualne potrzeby analityczne i biznesowe.

BI Optima
moduł Business Intelligence Comarch ERP Optima

Aplikacja BI Point

Moduł Business Intelligence oprogramowania Comarch ERP Optima stworzył niejako podwaliny pod dalszy rozwój narzędzi analitycznych i stworzenie najnowocześniejszej aplikacji Business Intelligence czyli Comarch BI Point. Oprócz prawie 200 gotowych raportów i analiz jego główną cechą oraz zaletą jest to, że jest to aplikacja w pełni online i dostępna z poziomu przeglądarki oraz smartfona. To jednak nie jedyna istotna zaleta. Aplikacja Comarch BI Point współpracuje także z niektórymi programami innych producentów, a nie tak jak w przypadku modułu Business Intelligence tylko z oprogramowaniem Comarch ERP. Łatwość użytkowania i przejrzystość wykresów to kolejne zalety tego rozwiązania.

Business Intelligence w czasie rzeczywistym z BI Point

Szerokie możliwości analityczne i nowoczesne oraz estetyczne wykresy to nie jedyne zalety aplikacji Comarch BI Point. Bardzo istotną kwestią jest fakt, że dane przetwarzane oraz raporty generowane z poziomu tej aplikacji oparte są o aktualne dane w czasie rzeczywistym. Nie występuje tutaj opóźnienie w przetwarzaniu chyba, że system informatyczny jaki jest połączony z BI Point w ten właśnie sposób aktualizuje i przelicza dane. Działanie tego rozwiązania w przeglądarce, w pełni online, pozwala analizować dane biznesowe przedsiębiorstwa z dowolnego miejsca na świecie. To sprawia, że Twoja firma oraz dane będziesz mógł przeglądać w dowolnym momencie i podejmować właściwe decyzje w odpowiednim momencie.

BI Point
BI Point