fbpx
pakiet-mobilności-comarch-optima

Pakiet mobilności sposoby wyliczenia w  Comarch ERP Optima

Producent Comarch przy współpracy z doradcami podatkowymi przygotował instrukcję rozliczania kierowców przewozów międzynarodowych. Jest to schemat możliwy do zastosowania w module Kadry i Płace Plus programu Comarch ERP Optima.

We współpracy z doradcami podatkowymi opracowano sposób naliczenia wynagrodzeń. W tym celu wykorzystuje się algorytm 12 i nie ma potrzeby stosowania okresów dotyczących oddelegowania. W przypadku stosowania innego schematu konieczna jest zmiana w konfiguracji samego programu Comarch Optima.

Przygotowany przez producenta Comarch schemat uwzględnia kierowcę pracującego w pełnym wymiarze czasu. Wzorcowy Kierowca przewozu międzynarodowego otrzymuje wynagrodzenie w kwocie 4 tysięcy złotych brutto. Przez okres 20 dni pracuje w ramach przewozów międzynarodowych. Za tę pracę otrzymuje wynagrodzenie w kwocie 5590,20 zł. W tym wartość tak zwanej diety wirtualnej wynosi 4429,70. Kierowcy przysługuje ulga podatkowa oraz standardowe koszty uzyskania przychodu.

Pobierz program bezpłatnie i wypróbuj. 

pakiet-mobilności-comarch-optima

Ciekawe rozwiązania w pakiecie mobilności Comarch ERP Optima

Wzorcowo przyjęta jest kwota brutto wynagrodzenia, a w dalszej kolejności na jej podstawie składki ZUS. Dodatkowo ujęto kwoty 30%  diet wirtualnych oraz kontroli minimalnej składki ZUS w kwocie 5922. Wprowadzone wartości są wyliczane poprzez odpowiednie atrybuty. Odpowiednie parametry wprowadzamy w konfiguracji programu. Umożliwiają one dodanie odpowiednie wartości przy dietach wirtualnych. Dzięki temu możemy określić wynagrodzenie danego pracownika zagranicznego. To rozwiązanie pozwala na eksport danych do arkusza programu MS Excel. Stąd w prosty sposób możemy wyeksportować dane do dowolnego programu, na przykład Tachospeed.

pakiet-mobilnosci-comarch

Pakiet mobilności 2022 w Comarch Optima

Istotną rzeczą jest również zdefiniowanie w konfiguracji programu nowych typów wypłat. Jest to konieczne, aby obliczyć wynagrodzenia i określić podstawę opodatkowania i składki ZUS. Nowe typy wypłat to dieta wirtualna oraz wynagrodzenie zagraniczne. W konfiguracji programu Comarch ERP Optima ustawiamy również nowe wzorce płacowe. Są to tak zwane elementy pomocnicze,wyznaczają na przykład okresy dotyczące wypłat. Konieczne jest uwzględnienie wszystkich składników zdefiniowanych w programie, aby rozliczyć kierowców międzynarodowych.

Skontaktuj się z nami doradzimy w jaki sposób skonfigurować program Comarch ERP OPTIMA aby wyliczyć pakiet mobilności.

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.