fbpx
JPK V7 Comarch Optima

JPK na żądanie - Comarch ERP Optima

1 października 2020 deklaracje VAT-7 i VAT-7K zastąpi Jednolity Plik Kontrolny – JPK_V7 . Na zmiany muszą przygotować się wszyscy przedsiębiorcy, dlatego warto zaplanować działania, aby być w pełni gotowym.

Jaki jest cel wprowadzenia  JPK_V7 ? Przede wszystkim ma uprościć i ułatwić przedsiębiorcom składanie deklaracji. Dla wielu firm oznacza to jednak wprowadzenie szeroko zakrojonych  zmian głównie  po ich stronie. Zarówno w kwestiach organizacyjnych, ale również programu do zarządzania firmą.  Rozwiązania Comarch pod tym względem są już  dostosowane do zmian. W momencie wejścia  JPK_V7 dotychczasowe deklaracje VAT-7 i VAT-7K z automatu przestaną funkcjonować.  

Comarch ERP Optima – JPK na żądanie

Do jakich zmian muszą się przygotować przedsiębiorcy. Między innymi takich jak obowiązek stosowanie grup towarowych dla faktur sprzedażowych. Przed wysyłką dokumenty trzeba będzie właściwie ocechować, tak aby JPK V-7 zwierał wszystkie niezbędne dane. Celem nowego pliku JPK VAT 7 jest umożliwienie złożenia jednej deklaracji składającej się z części deklaratywnej i ewidencyjnej. Celem tych działań jest zapobieganie nadużyciom podatkowym. Ocechowanie dotyczyć będzie m.in. grup towarów oznaczonych kodem GTU takich jak alkohole czy tytoń.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie podczas którego omawiamy terminy, obowiązki oraz przygotowanie, strukturę i wysyłkę JPK_V7. Pokazujemy również w jaki sposób zmiany w przepisach są zastosowane w programach Comarch ERP między innymi w Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Optima i XT. Wszystkie te systemy zawsze są na bieżąco dostosowywane do zmieniających się wymogów i przepisów prawnych w Polsce.

 

Darek zdjęcie
Prezes Zarządu at Uniwers.com

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.