fbpx

Comarch ERP Optima 2022.0.1 - nowości

Możliwość dodawania faktur zakupowych ze skanów czy deklaracja VIU-DO to tylko niektóre z nowości, które pojawiły się w najnowszej wersji. Comarch ERP Optima 2022.0.1 obfituje przede wszystkim w rozwiązania związane z automatyzacją. Użytkownicy w nowej odsłonie programu znajdą aż 70 nowości.

Comarch ERP Optima 2022.0.1 to prawdziwy wysyp nowych funkcjonalności nie tylko dotyczących zmian w przepisach. To przede wszystkim konsekwentny rozwój programu w kierunku automatyzacji i sztucznej inteligencji. Jak chociażby uproszczenie dodawania skanów faktur czy zdjęć bezpośrednio do programu.

Z nowości, które pojawiły się w wersji 2022.0.1 na uwagę zasługuje słownik powiatów oraz gmin. Słownik importowany bezpośrednio z bazy Teryt jest zawsze zgodny z danymi GUS. Nowością jest również autonumeracja kodów kontrahentów przy ich dodawaniu. Jest to istotne wówczas kiedy wczytujemy kontrahenta bezpośrednio z OCR lub z plików JPK_VAT.

W Comarch ERP Optima wersja 2022.0.1 można od teraz  pobrać rachunki bankowe kontrahentów w trakcie ich importowania. Rachunki bankowe pobieramy  z Wykazu Podatników VAT. Weryfikacja na podstawie NIP kontrahenta. Z uwagi na zmianę przepisów dotyczących JPK_V7 w programie zmieniły się kody MPP. Kody nie są już przenoszone do pliku, nawet kiedy są ujęte w dokumentach w Rejestrach VAT.

Comarch ERP Optima 2022.0.1 - nowości

To samo dotyczy kodów SW czy GTU. Na uwagę zasługuje również możliwość wyświetlania wielonijkowego opisu na listach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i szczelności programu uruchomiono automatyczne blokady operatorów. Blokady te dotyczą takich operacji jak chociażby wykonywanie kopii bezpieczeństwa czy modyfikacji wydruków. Ciekawą i użyteczną funkcja jest też możliwość korekty limitu kontrahenta. Dotyczy to oczywiście transakcji zakupowych. W programie pojawia się informacja o wykorzystanym lub niewykorzystanym limicie i możliwości jego poprawienia.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą wersją. 

Darek zdjęcie
Prezes Zarządu at Uniwers.com

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.