fbpx

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2020.7.1

W najnowszej wersji programu Comarch ERP Optima 2020.7.1 pojawiło się aż 70 nowości. Jest możliwość wymiany danych z bankiem Citi Handlowy oraz wysyłka plików JPK_V7 do Ministerstwa Finansów. Ważnym ulepszeniem  jest też naliczanie ulgi za złe długi w ramach podatku dochodowego.

W nowej odsłonie Comarch ERP Optima ważną zmianą jest oznaczanie rodzajów dni wolnych uwzględnionych w planie pracy. Dni te można wykazać na druku karty pracy. Ponadto użytkownik otrzymał dostęp do szybkich powiadomień m.in. o kończącej się umowie o pracę. Istotną zmianą, która pojawiła się w nowej wersji jest możliwość wysyłki JPK_V7 do Ministerstwa Finansów. Na uwagę zasługują również nowe formularze zaliczek na PIT-36, PIT-36L, CIT. Dają one możliwość korekty podstawy podatku z uwzględnieniem kwoty ulgi z złe długi. Najnowszą wersję możecie kupić bezpośrednio poprzez nasz sklep internetowy optima-sklep.pl

Z programu Comarch ERP Optima można również wysyłać zarówno faktury jak i korekty na platformę PEF (Platforma Elektronicznego Fakturowania). Oprócz bezpośredniej wymiany z bankiem City Handlowych użytkownicy programu mogą korzystać z nowych terminali płatniczych typu Ingenico Desk 3200 , które obsługuje  First Data Polcard.

Program sygnalizuje również o brakach towarów w magazynach. Ważną zmianą jest również możliwość wyrodków rezerwacji w języku angielskim.

Darek zdjęcie
Prezes Zarządu at Uniwers.com

Od prawie 20 lat wdrażam, serwisuję i obsługuję oprogramowanie dla firm Comarch ERP 4.0. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.