fbpx
Comarch PPK

Od 1 lipca 2019 firmy, w których zatrudnienie wynosi ponad 250 pracowników, będą  prowadzić Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). W skrócie dobrowolne oszczędzanie na poczet przyszłej emerytury. W 2021 wszystkie firmy zgodnie z prawem będą miały obowiązek prowadzenia PPK. Dlatego już teraz warto skorzystać z narzędzi, które ułatwią obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych. 

Z myślą o ułatwieniu pracy stworzyliśmy specjalną aplikację, która ma usprawnić obsługę PPK.  Aplikacja jest zintegrowana z programem kadry i płace, zarówno Comarch, jak i innych producentów. Docelowo będzie współpracować z Comarch Optima – demo aplikacji można już przetestować. Cały czas mocno pracujemy nad jej kolejnymi wersjami, aby były one zgodne
z przepisami. Szczegółowy opis działania rozwiązania  w formie wygodnej  książeczki. 

System Comarch Optima a PPK od Comarch

Warto pamiętać, że w przypadku aplikacji do PPK od krakowskiego producenta – firmy Comarch S.A. – nie jest wymagane posiadanie oprogramowania Comarch Optima czy innych oferowanych przez tą firmę. Współpraca ta oczywiście jest zapewniona w tym przypadku jednak samo rozwiązanie można uruchomić także we współpracy z innymi popularnymi programami płacowo-kadrowymi dostępnymi na rynku polskim.