fbpx
Comarch-ERP-Optima-KSeF

Już jest nowa wersja programu Comarch ERP Optima 2023.5.1

W najnowszej wersji programu Comarch ERP Optima 2023.5.1 jest już możliwość importu dokumentów z KSeF czyli Krajowego systemu e-faktur. Dodatkowo pojawiła się również funkcjonalność wysyłania przesyłek największych firm kurierskich takich jak DPD czy DHL.

Aż o 70 nowości wzbogaciła się najnowsza odsłona programu Comarch ERP Optima w wersji 2023.5.1. Jedną z największych nowości jest przede wszystkim import dokumentów z rejestrów VAT i handlu. Dodatkowo poszerzono integrację z firmami kurierskimi takimi jak wspomniany DPD oraz GLS, UPS czy  InPost. Wszystko to za sprawą rozwijania przez producenta usługi Comarch Shipping. W programie Comarch ERP Optima jest też funkcjonalność drukowania kodu QR. Dzięki temu można szybko opłacić daną fakturę po zeskanowaniu dokumentu w aplikacji bankowej.

 

Co jeszcze oferuje nowa wersja programu Comarch ERP Optima 2023.5.1?

Nowe funkcjonalności w programie wynikają również z aktualnych z przepisów prawa. Jak chociażby wykazanie w pliku JPK_V7 sprzedaży i nabycia energii i gazu objętych odwrotnym obciążeniem VAT. Kolejną zmianą jest możliwość zgłoszenia w systemie SENT produktów rolnych. Sporo zmian pojawia się także w modułach kadrowo płacowych. Taką właśnie zmianą jest wyliczanie wynagrodzenia zasadniczego pracownika, który jest zatrudniony lub zwolniony w trakcie danego miesiąca. Pojawiły się również nowe funkcjonalności związane z dodatkami okresowymi w podstawie wyliczania zasiłku chorobowego, jeśli pracownik nie przepracował roku. W programie Comarch ERP Optima jest też możliwość generowania automatycznej korekty okresu wyczekiwania na zasiłek chorobowy w sytuacji kiedy ponownie zatrudniamy pracownika. Program jest już wyposażony również w obowiązujące od 23 maja 2023 nowe wzorce świadectwa pracy czy nowe deklaracje ZUS DRA oraz ZUS RCA.

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.