fbpx

Modele współpracy z biurem rachunkowym

W dobie digitalizacji duże znaczenie dla przedsiębiorców ma wymiana dokumentów między firmą a biurem rachunkowym. Dla firm to gwarancja oszczędności czasu związana z przekazywaniem dokumentów. Z kolei dla biur rachunkowych szansa na pozyskanie nowego klienta i podtrzymanie współpracy z obecnym. Program Comarch ERP Optima stwarza nowe możliwości wymiany dokumentów przenosząc je na wyższy poziom świadczonych usług.

Firmy, przedsiębiorstwa wybierając biuro rachunkowe  coraz częściej oprócz kompetencji stawiają na nowoczesność. Po tym pojęciem należy rozumieć możliwość elektronicznej wymiany dokumentów. Klienci bur rachunkowych nie chcą już tracić czasu na żmudne dostarczanie dokumentów, a następnie na oczekiwanie informacji co do wysokości podatków, składki ZUS czy naliczenia wypłat dla pracowników. Wszystko ma się odbyć szybko , sprawnie bez obciążania zasobów firmy. Takie oczekiwania są zarówno po stronie firm, jak i biur rachunkowych.

Jak jeszcze może wyglądać współpraca z biurem rachunkowym?

Przyjrzyjmy się zatem bliżej bardzo nośnemu ostatnio pojęciu jakim jest księgowość online. Nie tylko ułatwia ona przesłanie dokumentów, ale również usprawnia cały proces komunikacji miedzy firmą a biurem rachunkowym. Z badań producenta Comarch wynika że aż 60 procent biur rachunkowych jako główny problem w codziennej pracy wymieniają właśnie proces dostarczenia dokumentów. Firmy bardzo często robią tona ostatnia chwilę przy czym oczekują informacji zwrotnej tu i teraz. Rodzi to poważne obciążenia w czasie nasilenia rozliczeń podatkowych. Obciążenia pracy bura są w okresie rozliczania podatków są nieproporcjonalne do okresów przestoju. Wielu właścicieli, zwłaszcza małych biur rachunkowych, dwu- trzyosobowych, podkreśla że praktycznie ich praca sprowadza się do okresów rozliczeniowych. Jednocześnie zaznaczają, że o wiele łatwiej byłoby gdyby posiadali narzędzia, dzięki którym klienci mogliby dostarczać dokumenty wcześniej. Wychodząc naprzeciw potrzebom runku producent Comarch przygotował kilka nowoczesnych modeli współpracy między klientem a biurem rachunkowym.

Internetowa Wymiana Dokumentów

Jest to model współpracy, gdzie zarówno biuro rachunkowe jak i jego klient pracują na programie Comarch ERP Optima. Oczywiście w różnych lokalizacjach. Jak wygląda taki model współpracy? Klient bezpośrednio z bazy programu  Comarch ERP  Optima przesyła zaszyfrowane informacje do bazy biura rachunkowego. Dokumenty wysyłane są przez Internet na serwery Comarch a następnie przesyłane do bazy biura rachunkowego. Taki model współpracy jest możliwy dzięki funkcjonalności pracy rozproszonej. Internetowa Wymiana Dokumentów to nie tylko oszczędność czasu , ale również eliminacja błędów ludzkich. Takich jak pomyłka w nazwie firmy czy wielu innych pojawiających się przy ręcznym dostarczaniu dokumentów na ostatnią chwilę. Dzięki temu mechanizmowi klient biura rachunkowego otrzymuje informacje podatkowe z dużym wyprzedzeniem, a biura rachunkowe mogą na spokojnie rozłożyć pracę w czasie. Do głównych zalet Internetowej Wymiany Dokumentów, które wymieniają biura rachunkowe, należą bezpieczeństwo oraz eliminacja błędów w dokumentach.

Aplikacja moje biuro rachunkowe

Rozwiązanie dedykowane dla mikrofirm, które nie mają jeszcze programu. Również dla tych, które korzystają z darmowych narzędzi do fakturowania nieaktualizowanych o przepisy prawa. Aplikacje pobieramy na smartfon i następnie można już zacząć wystawiać faktury. Z kolei biuro rachunkowe bezpośrednio zaczytuje je do bazy programu Comarch ERP Optima. Co w przypadku faktur kosztowych. Nic prostszego wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu i w ten sam sposób taki dokument przenoszony jest do odpowiednich rejestrów w bazie biura rachunkowego. Rozwiązanie Moje Biuro Rachunkowe to narzędzie dla firm mobilnych, wystawiających do 10 dokumentów w miesiącu.

W przypadku większej ilości dokumentów można przejść na pogram Comarch ERP XT. Migrując miedzy aplikacjami Comarch jest możliwość przeniesienia wcześniej wystawionych dokumentów.

Program Comarch ERP Optima stwarza szeroki wachlarz możliwości współpracy, skontaktuj się z nami a pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.

 

 

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.