fbpx

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.1.1.

W najnowszej wersji programu Comarch ERP Optima  użytkownicy znajdą przede wszystkim nowe wzory oświadczeń. Dodatkowo pojawiły się nowe elementy integracji z Comarch Apfino oraz platformą wszytsko.pl. Nowością jest również wczytywanie do OCR faktur zakupu w języku angielskim.

Wśród nowych dokumentów użytkownicy znajdą między innymi Oświadczenia pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych’ – PIT-2. Ponadto producent Comarch umożliwił  naliczenie i wydruk deklaracji rocznej PIT-8C(11) na formularzu obowiązującym za rok 2022.  Pojawiły się także zmiany w wyliczaniu wynagrodzeń związane z przepisami  Polskiego Ładu. Przepisy te wejdą w życie 1 stycznia 2023 roku.

Bardzo użyteczną funkcjonalnością jest również  synchronizacja Comarch Optima z  Comarch Apfino. Automatyczna synchronizacja dotyczy takich dokumentów jak płatności, faktury czy kontrahenci. Eliminuje to  konieczność ręcznej wysyłki. Dzięki automatyzacji dane w  Comarch Apfino są zawsze aktualizowane na bieżąco.

Wśród zmian związanych z przepisami Polskiego Ładu znalazły się między innymi wspomniany wydruk PIT-2 Oświadczenie pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Wzór ten wchodzi w życie 1 stycznia 2023 roku.

 

 

 

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.