fbpx

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.6.1

Dla użytkowników korzystających z Comarch ERP Optima jest już dostępna najnowsza wersja 2023.6.1. W najnowszej wersji znalazły się przede wszystkim funkcjonalności dotyczące delegowania kierowców w transporcie drogowym. Pojawiła się także możliwość czatu z klientem bezpośrednio z programu bez potrzeby wchodzenia do portalu iKsięgowość24.pl.

Nowa wersja Comarch ERP Optima to wynik zmian w przepisach prawa. 28 lipca Sejm uchwalił ustawę dotyczącą rozliczania kierowców w transporcie międzynarodowym. Zmiany dotyczą przede wszystkim podstawy wymiaru składki do ZUS oraz zaliczek na podatek dochodowy. Zgodnie z nowymi przepisami ustalono stałą kwotę tak zwanej „wirtualnej diety”. W praktyce oznacza to, że do wyliczenia przyjmowana jest stała kwota niezależnie od przebiegu trasy kierowcy.

Co jeszcze oferuje nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.6.1?

Dodatkowo najnowsza wersja Comarch ERP Optima 2023.6.1 wzbogaciła się o nowe kosy ZUS. Kody te obowiązują od początku sierpnia 2023. Pojawiła się także funkcjonalność importu pojedynczej faktury z Krajowego Systemu e-Faktur. Program posiada także nowe bardzo przydatne funkcje dla biur rachunkowych. Do takich niewątpliwie zaliczyć można bezpośredni czat z klientem biura bezpośrednio z programu Comarch ERP Optima. Do tej pory było to możliwe z portalu iKsięgowość24.pl. Uproszczono również konfigurację IWD czyli Internetowej Wymiany Dokumentów.

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.