fbpx

Comarch ERP Optima case study w UNI-LEX

Firma UNI-LEX sp. z o.o. z Grupy UNI-LEX usprawnia procesy z programem Comarch ERP Optima. Firma  specjalizuje się we wszechstronnej obsłudze prawnej, doradczej, podatkowo-księgowej dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. UNI-LEX tworzy zespół doradców podatkowych, którzy od ponad 25 lat prowadzą obsługę prawną – księgową ponad 100 firm krajowych i zagranicznych. W tym również firm z branży transportowej objętych pakietem mobilności.

O firmie 

Grupę Uni-Lex tworzą prawnicy, księgowi, kadrowe oraz biegli rewidenci. Siedziba spółki znajduje się w Łodzi. Od ponad 25 lat firma prowadzi konsulting w zakresie prawno- księgowym dla dużych firm produkcyjnych, jak i małych podmiotów rodzinnych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Grupa UNI-LEX prowadzi liczne działania CSR, wpisujące się w zasady zrównoważonego rozwoju. Aktywnie włącza się w proces przeciwdziała wykluczeniom społecznym tak pracowników, jak i przedsiębiorców z dysfunkcją słuchu. Z jednej strony zatrudnia specjalistę z niedosłuchem oraz tłumacza języka migowego oraz integruje pracowników, a także uwrażliwia słyszącą część zespołu na potrzeby ograniczenia osób głuchych. Z drugiej strony zapewnia profesjonalną i komfortową obsługę klientów również tych z dysfunkcją słuchu. 

To prawdopodobnie jedyny podmiot tego typu w Polsce, świadczący tak szeroki zakres usług dla firm, w tym dla przedsiębiorczych osób głuchych i niedosłyszących. Za te działania Grupa Uni-Lex została uhonorowana statuetką LODOŁAMACZA w XVI edycji konkursu i otrzymała srebrny medal LODOŁAMACZA na Zamku Królewskim w Warszawie w ramach finału ogólnopolskiego.

Grupa Uni-Lex angażuje się także w rozwój środowiska startupowego. Od 2021 r. prezes Janusz Piotrowski jest mentorem dla projektów i startupów, biorących udział w wyjątkowym konkursie „Mam Pomysł na Startup”, realizowanym przez Miasto Łódź, we współpracy z Google for Startup. Jako sponsor strategiczny Zgierskiego Forum Gospodarczego 2022 Grupa UNI-LEX ma poczucie współodpowiedzialności za kreowanie lokalnego środowiska biznesowego. To jedno z tych wydarzeń, które jednoczy przedsiębiorców z regionu oraz ukazuje ich ogromny potencjał biznesowy.

Sytuacja biznesowa przed implementacją systemu – wyzwania

Grupa UNI-LEX stawia na wiedzę i doświadczenie wysoko wykwalifikowanych pracowników, ale najważniejszy jest zawsze Klient. Dlatego, kiedy w polskim systemie prawnym pojawiły się  unijne regulacje dotyczące pakietu mobilności – to nadszedł również czas – na zmianę programu informatycznego w zakresie kadr i płac. Z uwagi na to, że  znaczna część klientów firmy stanowią podmioty z branży transportowej automatyzacja i sprawna obsługa pakietu mobilności postawiła UNI-LEX przed decyzją o zmianie dotychczas użytkowanego programu. Tym bardziej, że użytkowany program do obsługi kadr i płac powodował konieczność ręcznego rejestrowania godzin pracy przewoźników w tym odpoczynków kierowców, delegowania oraz tachografów. W dotychczas użytkowanym programie nie można było również prawidłowo wyliczyć wynagradzania pracowników delegowanych. Zgodnie z regulacjami UE kierowcy muszą otrzymywać wynagrodzenie za pracę w danym kraju w takiej wysokości, w jakiej otrzymują je pracownicy w tym państwie. Przy czym przepisy te dotyczą przewozów kabotażowych oraz cross trade z jednego kraju UE do drugiego – oba nie są siedzibą firmy przewozowej. 

Rozwiązanie

Wbrew obiegowej opinii o dużej ilości dostępnych na rynku rozwiązań informatycznych, znalezienie rozwiązania, które umożliwi obsługę pakietu mobilności w kadrach i płacach okazało się zadaniem bardzo trudnym. Na rynku pojawiło się szereg rozwiązań, po czym po przetestowaniu programu, okazywało się, że rozwiązania te zawierają szereg błędów.  

Naszą uwagę przykuł program Comarch ERP Optima, który producent dostosował do obsługi pakietu mobilności. Rozwiązanie Comarch ERP Optima cieszy się bardzo dobrymi opiniami, również wiele biur rachunkowych oraz doradców podatkowych z naszej okolicy rekomenduje je jako sprawdzony program do obsługi klientów biura. Podczas wyboru programu Comarch ERP Optima zaskoczył nas nie tylko profesjonalnie przeprowadzony proces prezentacji, ale również wysoki poziom kompetencji partnera Comarch firmy UNIWERS.COM. Dodatkowo zostaliśmy mile zaskoczeni ilością dostępnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez producenta Comarch w postaci przejrzystych instrukcji czy filmów instruktażowych. Program Comarch ERP Optima w naszej opinii okazał się najbardziej dostosowanym produktem w zakresie kadr płac do obsługi pakietu mobilności.

Na każdym etapie Comarch ERP Optima zaskakuje intuicyjnym i łatwym w obsłudze interfejsem. Jako użytkownicy Comarch ERP Optima na bieżąco otrzymujemy informacje o zmianach w przepisach, co więcej mamy możliwość uczestnictwa w bezpłatnych webinariach organizowanych przez producenta Comarch.

Comarch ERP Optima to rozwiązanie, które nadąża  za zmieniającymi się trendami rynkowymi oraz przepisami prawa. Dzięki Comarch ERP Optima weszliśmy na wyższy poziom jakości obsługi klienta.

Korzyści

Jako użytkownicy programu z pełnym przekonaniem rekomendujemy zarówno program Comarch ERP Optima jak i współpracę z partnerem UNIWERS.COM

Dzięki pracy na Comarch ERP Optima :

  • unikamy błędów wynikających z ręcznego wprowadzania i poprawiania dokumentów
  • zoptymalizowaliśmy pracę działu Kadr i Płac
  • zautomatyzowaliśmy obsługę kadrowo-płacową

Bezpośrednie korzyści przekładające się na zysk firmy to:

  • w krótkim czasie dzięki automatyzacji pakietu mobilności zwiększyliśmy portfolio naszych klientów
  • zwiększyliśmy efektywność pracy

Rekomendujemy program Comarch ERP OPTIMA  jak również  współpracę z UNIWERS.COM.

 

 

 

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.