fbpx

Comarch e-Sklep i dyrektywa Omnibus

Jest już dostępna najnowsza wersja Comarch e-sklep. Wersja Comarch e-Sklep 2022.3. jest zgodna z unijną dyrektywą Omnibus. Chodzi między innymi o nowe obowiązki sprzedawców wynikające z unijnych przepisów.

W wersji Comarch e-Sklep 2022.3 są zmiany związane z dyrektywą Omnibus. Zmiany są widoczne
w panelu administracyjnym oraz szablonach graficznych. W szablonach można już prezentować minimalna cenę towaru. Czyli taka, która obejmowała ostatnie 30 dni przed przeceną. Producent Comarch zadbał aby użytkownicy e-sklepu mogli zobaczyć cenę minimalną we wszystkich przeznaczonych ku temu miejscach. Wystarczy zaktualizować szablon e-sklepu, aby funkcja ta była w zasięgu ręki administratora e-sklepu.

Comarch e-Sklep i dyrektywa Omnibus

Również zasady wyszukiwania w e-sklepie są zgodne z dyrektywą Omnibus. W trakcie wyszukiwania pojawi się bowiem informacja o zasadach wyszukiwania oraz ich kolejności. Informacja taka pojawi się bezpośrednio nad listą wyszukiwanych towarów. W wersji Comarch e-Sklep 2022.3 jest też dostępna nowa sekcja Ceny. Użytkownicy znajda ją w panelu administracyjnym. W miejscu tym jest informacja zarówno o cenie domyślnej oraz najniższej. Czyli cenie, która dotyczy najbliższych 30 dni. Data liczona jest od momentu ogłoszenia przeceny na dany towar.

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.