fbpx

Nowości w Comarch ERP Optima 2024.0.1

Mamy przyjemność poinformować, że już są dostępne nowe wersje Comarch ERP Optima 2024.0.1 oraz Comarch HRM 2024.0.1.

Wśród licznych ulepszeń i nowości, w Comarch ERP Optima 2024.0.1 znajdą Państwo m.in. automatyczne realizowanie zamówień z Comarch e-Sklep oraz wszystko.pl oraz funkcję przeszacowania walut na koniec miesiąca/kwartału. W module płacowo-kadrowym dodaliśmy możliwość naliczania wynagrodzeń z tytułu umowy cywilnoprawnej dla osób oddelegowanych do pracy za granicą oraz automatyczne naliczanie przychodu z tytułu PPK po zwolnieniu pracownika.

W Comarch HRM wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą na rozdzielenie limitowania pracy zdalnej zwykłej i okazjonalnej. Dodatkowo, teraz można odnotować nieobecności oraz edytować czas pracy dla pracowników łączących urlop rodzicielski z pracą na część etatu.

Ponadto, w nowej wersji Comarch ERP Optima wprowadziliśmy zmiany związane z przepisami, takie jak możliwość rozliczania zaliczek bez konieczności wprowadzania Faktur Zaliczkowych na podstawie nowelizacji ustawy o VAT z 16 czerwca 2023 r., art. 106b, ust. 1a i 1b oraz dodanie deklaracji rocznej PIT-4R w wersji 13. Dodatkowo, we wrześniu dostosowaliśmy wysyłkę i odbiór faktur z Krajowego Systemu e-Faktur do nowej struktury FA(2).

Warto również zwrócić uwagę na poszerzone funkcje integracyjne z ERP 4.0, które obejmują rozbudowane Analizy BI oraz obszary magazynów i sprzedaży.

Dzięki blisko 70 nowościom i ulepszeniom, praca z programem stanie się jeszcze szybsza i łatwiejsza.

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.