fbpx

Comarch ERP Optima 2024.1.1: Usprawnienia i Dodatki

Cieszymy się, że możemy ogłosić dostępność najnowszych wersji Comarch ERP Optima 2024.1.1 oraz Comarch HRM 2024.1.1.

W ramach aktualizacji Comarch ERP Optima 2024.1.1 wprowadzono kilka istotnych funkcji, które zdecydowanie ułatwią korzystanie z programu. Kluczowym elementem jest teraz Comarch ChatERP – wirtualny asystent, który doskonali pracę w systemie. Ponadto, rozszerzono możliwości eksportu Faktur Sprzedaży do Krajowego Systemu e-Faktur, umożliwiając teraz przesyłanie opisów dokumentów i pozycji. Dodano również funkcjonalność naliczania i wysyłki deklaracji PIT-28(26), PIT-36(31), PIT-36L(20) z załącznikami, zgodnie z formularzami obowiązującymi w 2023 roku. W module płacowo-kadrowym pojawiła się także opcja eksportu ZUS DRA bezpośrednio do ZUS.

 

W Comarch HRM dodano możliwość uwzględniania w limicie pracy zdalnej okazjonalnej liczby dni wykorzystanych u poprzedniego pracodawcy.

Nie zabrakło także zmian związanych z aktualnymi przepisami. Dodano deklaracje roczną PIT-8AR w wersji 13, dostosowano Zaświadczenie płatnika składek Z-3 do nowego wzoru na stronie zus.pl, oraz udostępniono naliczanie i wysyłkę deklaracji PIT-28(26), PIT-36(31), PIT-36L(20) z załącznikami na formularzach obowiązujących w roku 2023.

Oto kilka nowości z Comarch ERP Optima 2024.1.1, które warto szczególnie podkreślić:

  1. Beta wersja Comarch ChatERP – wirtualnego asystenta opartego na algorytmach sztucznej inteligencji, który udziela informacji o danych w systemie, wyjaśnia funkcje programu i wykonuje wybrane czynności zlecone przez użytkownika.
  2. Wczytywanie paragonów do rejestru VAT za pomocą usługi Comarch OCR.
  3. Eksport ZUS DRA bezpośrednio do ZUS.
  4. Obsługa należności zwrotnych dla kierowców wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe.
  5. Rozszerzenie eksportu Faktur Sprzedaży do Krajowego Systemu e-Faktur z możliwością przesyłania opisu dokumentu i pozycji.
  6. Dodanie operacji seryjnej na liście Rezerwacji Odbiorcy, umożliwiającej automatyczną realizację zamówień.
  7. Funkcja przypisywania atrybutów do pozycji dokumentu na fakturze cyklicznej.
  8. Możliwość dodawania zdjęć na podstawie URL dla oferty wysłanej na platformę pl.
  9. Na wydruku Świadectwa jakości paliw stałych oraz Oświadczenia o kraju pochodzenia węgla dodano informacje o adresie punktu sprzedaży i miejscu wystawienia dokumentu.

Zapraszamy do korzystania z najnowszych możliwości Comarch ERP Optima 2024.1.1 i doświadczania pełni funkcjonalności, jakie oferuje

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Systemami Comarch ERP zajmuję się od kilkunastu lat. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych oprogramowania Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL.